do kasy suma: 0,00 zł
Jakie są rodzaje lamp solarnych LED? 0
Jakie są rodzaje lamp solarnych LED?

Jakie są rodzaje lamp solarnych LED?

Jedną z głównych zalet jakimi wyróżniają się profesjonalne lampy solarne LED, jest ich uniwersalność zastosowania. Sprawdzają się one zarówno w przestrzeniach miejskich, jak i przemysłowych, a także na posesjach prywatnych. Dlatego też w tym artykule skupiamy się na 3 głównych rodzajach lamp solarnych LED ze względu na ich przeznaczenie, a także omawiamy szczegółowo każdy z nich. 

Rodzaje lamp solarnych LED ze względu na ich przeznaczenie 

Lampy solarne LED pod względem ich zastosowania można podzielić na trzy podstawowe rodzaje. Wyróżnia się wobec tego wśród nich:

 • uliczne lampy solarne LED, przeznaczone nie tylko do oświetlania ulic, chodników, skwerów czy parków, ale także posesji wokół budynków firm czy innych obszarów wymagających skutecznego oświetlenia, 
 • ogrodowe lampy solarne LED, znajdujące przede wszystkim zastosowanie na posesjach prywatnych, gdzie wykorzystywane są, jak ich sama nazwa wskazuje do oświetlania domów, stosowane jednak także bardzo często na terenie parków, hoteli i pensjonatów, 
 • lampy solarne LED do zastosowań specjalnych, przeznaczone do naświetlania wybranych powierzchni, takich jak na przykład bilbordy. 

Wszystkie z nich łączy natomiast jedno. Są one w pełni ekologicznym źródłem światła, które nie wymaga podłączenia do sieci energetycznej oraz działa w pełni automatycznie za sprawą zastosowanych w nich nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dzięki temu ich montaż jest prosty oraz może zostać przeprowadzony w niemal dowolnym miejscu. Dodatkowo zastosowanie tego typu źródła światła bez względu na rodzaj nie generuje także żadnych kosztów eksploatacyjnych. 

Czym wyróżniają się uliczne lampy solarne LED?

Solarne uliczne lampy LED to przede wszystkim modele cechujące się wysoką skutecznością oświetleniową, oferujące strumień świetlny na poziomie kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy lumenów. Przeznaczone są do montażu wyłącznie na słupach oświetleniowych i najczęściej wyposażone są w zintegrowany panel fotowoltaiczny. Dodatkowo wyróżniają się także estetycznym i uniwersalnym designem, który ułatwia dopasowanie ich do krajobrazu przestrzeni miejskich. Do kategorii ulicznych lamp solarnych w dostępnych w naszym sklepie zaliczyć można między innymi:

Co wyróżnia ogrodowe lampy solarne LED?

Lampy solarne LED ogrodowe, to natomiast oprawy oświetleniowe, które dodatkowo dzielą się także na kilka rodzajów pod względem tego w jaki sposób mogą zostać one zamontowane na posesji. Wyróżnić wśród nich można więc:

 • lampy solarne ogrodowe montowane poprzez wbijanie ich specjalnego mocowania w grunt, doskonale sprawdzające się do oświetlania ścieżek, elementów małej architektury czy oczek wodnych, 
 • lampy solarne ogrodowe montowane na ścianie, które w zależności od modelu są doskonałą opcją na oświetlenie tarasów, balkonów, a także budynków oraz wjazdów do garaży, 
 • lampy solarne ogrodowe słupkowe, w formie niskich słupków, które pozwalają stworzyć w ogrodach wyjątkowy klimat, cechujące się najczęściej niewielkim strumieniem świetlnym, 
 • lampy solarne ogrodowe montowane na słupie w formie latarni, cechujące się wysoką skutecznością oświetleniową i idealnie sprawdzające się jako oświetlenie wjazdu na posesje czy całej jej powierzchni wokół domu. 

Elementem jakim wyróżniają się ogrodowe lampy solarne LED, jest natomiast przede wszystkim ich estetyczny, nowoczesny design, który sprawia, że zapewniają one nie tylko skuteczne oświetlenie, ale także stają się efektowną dekoracją posesji. Przykładowe ogrodowe lampy solarne LED dostępne w naszej ofercie to natomiast modele z kolekcji:

 • Lambda, 
 • Saturn, 
 • Polaris. 

Czym są lampy LED do zastosowań specjalnych?

Ostatnie z rodzajów lamp solarnych LED to modele do zadań specjalnych. Wyróżniającym je elementem są przede wszystkim niewielkie rozmiary w połączeniu z wysoką skutecznością oświetleniową na poziomie kilku tysięcy lumenów. Najczęściej wyposażone są one w oddzielny panel fotowoltaiczny. Dzięki temu zachowują swoje kompaktowe wymiary, a także mogą być montowane w miejscach do których nie docierają bezpośrednio promienie słoneczne. Zazwyczaj stosowane są do eksponowania reklam nocą, zwiększając tym samym ich skuteczność reklamową. Oprócz tego sprawdzają się one jednak także przy tworzeniu klimatycznych aranżacji oświetleniowych budynków, czy skutecznych, jednak zajmujących niewiele miejsca oświetleń bram wjazdowych na terenach zakładów przemysłowych. Przykładowe modele lamp solarnych LED do zadań specjalnych, które znaleźć można w naszym sklepie to natomiast:

 • lampa solarna Bilard,
 • lampa solarna Uran. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą lamp solarnych LED, a w razie problemów z doborem ich odpowiedniego modelu do danego zastosowania do kontaktu z naszymi specjalistami!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:1b72743f4d54a1c9113e50d7457ce87f#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl