do kasy suma: 0,00 zł
Czym wyróżniają się uliczne lampy solarne LED z kolekcji YED? 0
Czym wyróżniają się uliczne lampy solarne LED z kolekcji YED?

Czym wyróżniają się uliczne lampy solarne LED z kolekcji YED?

W SolarLED oferujemy przede wszystkim szeroki wybór profesjonalnych ulicznych lamp solarnych LED. Wśród ich różnorodnych modeli znaleźć można natomiast między innymi solarne lampy LED z kolekcji YED. Co je wobec tego wyróżnia, jakie są ich modele, a także gdzie warto je zastosować? Odpowiedzi na te pytania prezentujemy w tym artykule.

Budowa lamp solarnych LED z kolekcji YED

Lampy solarne LED to oprawy oświetleniowe, które cechują się przede wszystkim nowoczesnym designem, bazującym na geometrycznym, poprowadzonym miękką linią kształcie prostokąta. Ich obudowa wykonana została z aluminium. Dzięki temu jest trwała oraz wykazuje odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak zmienne temperatury czy opady atmosferyczne, a także korozja. 

Zastosowany w solarnych lampach LED-owych LED panel fotowoltaiczny został wbudowany w ich obudowę i zlokalizowany jest w górnej części oprawy, tworząc wraz z nią jednolitą powierzchnię. Dodatkowo lampy solarne LED z tej kolekcji wyposażone są we wspornik montażowy, który umożliwia regulację ich kąta nachylenia. 

Na dolnej części obudowy lamp solarnych YED zamontowana została bateria, przeznaczona do kumulowania energii elektrycznej wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne, a także:

 • włącznik i wyłącznik w postaci jednego przycisku, 
 • czujnik ruchu, 
 • lampka kontrolna informująca o pracy oprawy, 
 • diody LED ułożone w kilku rzędach i zapewniające skuteczne oświetlenie. 

Najważniejsze parametry lamp solarnych LED z kolekcji YED

Lampy solarne LED z kolekcji YED wyróżniają się przede wszystkim wysoką funkcjonalnością. Zastosowany w nich czujnik ruchu gwarantuje reakcje na ruch w odległości nawet ponad 5 metrów oraz w zakresie 120 stopni. Oprócz niego te solarne lampy uliczne wyposażone są także w czujnik zmierzchu, dzięki któremu włączają się automatycznie po zapadnięciu zmroku. Wśród innych funkcjonalnych elementów, które przekładają się na wygodę użytkowania ulicznych lamp solarnych LED z kolekcji YED, wymienić można natomiast:

 • Adaptacyjny System Oświetlenia (ASO), który odpowiada za przeliczanie mocy pozostałej w akumulatorze, w celu jej optymalnego wykorzystania i wydłużenia działania oprawy oświetleniowej, 
 • automatyczne czyszczenie panelu fotowoltaicznego z zabrudzeń oraz śniegu, które realizowane jest 3-krotnie rano oraz następnie co 6 godzin, 
 • sposób montażu baterii litowo-jonowej, który ułatwia jej zdemontowanie i wymianę na nową.

Modele solarnych LED-owych lamp YED 

Kolekcja ulicznych lamp solarnych LED to 5 różnorodnych modeli. Różnią się one między sobą przede wszystkim oferowanym przez nie strumieniem świetlnym oraz mocą LED a tym samym mocą zastosowanego w nich panelu fotowoltaicznego. W związku z tym wyróżnić w niej można profesjonalne uliczne lampy solarne LED:

 • YED 4000 o strumieniu świetlnym 4 000 lm, o mocy LED wynoszącej 25 W oraz wyposażoną w akumulator litowo-jonowy (Li-ion) o pojemności 268,8 Wh i panel solarny o mocy 35,7 W,
 • YED 6000 o strumieniu świetlnym 6 000 lm, o mocy LED wynoszącej 38 W oraz wyposażoną w akumulator litowo-jonowy (Li-ion) o pojemności 367 Wh i panel solarny o mocy 47,5 W,
 • YED 8000 o strumieniu świetlnym 8 000 lm, o mocy LED wynoszącej 50 W oraz wyposażoną w akumulator litowo-jonowy (Li-ion) o pojemności 524,16 Wh i panel solarny o mocy 64 W,
 • YED 10000 o strumieniu świetlnym 10 000 lm, o mocy LED wynoszącej 63 W oraz wyposażoną w akumulator litowo-jonowy (Li-ion) o pojemności 636,48 Wh i panel solarny o mocy 71,4 W,
 • YED 12000 o strumieniu świetlnym 12 000 lm, o mocy LED wynoszącej 75 W oraz wyposażoną w akumulator litowo-jonowy (Li-ion) o pojemności 748,8 Wh i panel solarny o mocy 630 W.

Zastosowanie ulicznych lamp solarnych YED

Uliczne lampy solarne LED z kolekcji YED sprawdzą się przede wszystkim do oświetlenia przestrzeni miejskich, takich jak ulice czy ciągi komunikacyjne. Z powodzeniem można je także zastosować w parkach lub na skwerach, ze względu na ich estetyczny design. Dodatkowo lampy solarne YED to także świetne rozwiązanie dla firm, które chcą oświetlać swój teren bez zbędnych kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej. W zależności od ich modeli przeznaczone są one do zamontowania na różnych wysokościach, z zastosowaniem odpowiednio dobranych słupów oświetleniowych oraz fundamentów, które również można znaleźć w ofercie naszego sklepu. 

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi innymi lampami solarnymi LED, które omawialiśmy szczegółowo w poprzednich wpisach:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl