Jak krok po kroku zamontować lampę solarną LED? 0
Jak krok po kroku zamontować lampę solarną LED?

Jak krok po kroku zamontować lampę solarną LED?

Lampy solarne LED to nowoczesne rozwiązanie oświetleniowe, które ze względu na swoje liczne zalety znajduje zastosowanie zarówno w przestrzeniach miejskich, jak i przemysłowych oraz na posesjach prywatnych. Dlatego też podpowiadamy jak krok po kroku poprawnie zamontować lampy solarne LED, aby móc w pełni korzystać z ich funkcjonalności. 

Dlaczego prawidłowy montaż lamp solarnych LED jest tak ważny?

Prawidłowe zamontowanie lampy solarne LED jest niezwykle istotne. Ma ono przede wszystkim wpływ na bezpieczeństwo jej użytkowania. Właściwie osadzona solarna lampa jest bowiem odporna podmuchy wiatru czy akty wandalizmu. Dodatkowo od tego, czy zostanie ona zamontowana w odpowiedni sposób, w dużej mierze zależy także jej poprawne działanie. Dlatego też podczas wykonywania prac montażowych należy zachować dużą staranność i dokładność, a także stosować się do instrukcji obsługi oprawy oświetleniowej, którą w przypadku naszych produktów dołączamy do każdego modelu. 

Co jest potrzebne do zamontowania lamp solarnych LED?

Aby prawidłowo zamontować lampę solarną LED, potrzebna jest nie tylko sama oprawa i narzędzia w postaci klucza imbusowego. Dodatkowo niezbędny jest także fundament betonowy, który zapewni lampie stabilne osadzenie w gruncie oraz słup oświetleniowy, na którym będzie ona osadzona. Wysokość słupa, podobnie jak i rodzaj fundamentu musi być w tym przypadku dobrana zawsze do danego modelu lampy. Oba te elementy znaleźć można natomiast także w naszej ofercie. 

Jak zamontować lampę solarną LED?

Montaż lampy solarnej LED składa się z czterech kroków, które należy wykonać w odpowiedniej kolejności, podanej poniżej. Wszelkie czynności omawiane w dalszej części artykułu dotyczą natomiast poprawnego zamontowania lamp solarnych LED z kolekcji Jupiter.

Krok pierwszy — wykonaj fundament pod lampę solarną LED

Pierwszym krokiem podczas montażu lampy solarne LED jest wybór odpowiedniego miejsca dla niej. Powinno być ono pozbawione zacienień, tak aby promienie słoneczne mogły swobodnie docierać do powierzchni zastosowanego w niej panelu fotowoltaicznego. Po jego wybraniu należy natomiast wykonać fundament. Aby ułatwić sobie związane z tym prace, można zastosować prefabrykowane bloczki fundamentowe np. B-50. Wykonane są one z betonu klasy C25/30 i wyposażone są w końce śrubowe przeznaczone pod zamontowanie słupa oświetleniowego. Wymagają więc wyłącznie przygotowania wykopu w gruncie i osadzanie ich w nim. 

Krok drugi — zamontuj wspornik w oprawie lampy solarne LED

Kolejnym krokiem związanym z montażem lampy solarnej LED jest zamontowanie na jej obudowie wspornika, który dołączany jest do niej w zestawie. Jego zadaniem jest zapewnienie stabilnego osadzenia lampy na słupie oświetleniowym. Mocowanie tego elementu polega natomiast na przykręceniu go do obudowy lampy solarnej LED w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach za pomocą dołączonych do niego śrub wraz z podkładkami. 

Krok trzeci — uruchom lampę solarną LED

Po zamontowaniu wspornika na obudowie lampy solarnej LED można przejść do kolejnego kroku, jakim jest jej uruchomienia. W tym celu należy przycisnąć i przytrzymać przez chwilę czerwony przycisk znajdujący się na spodzie oprawy oświetleniowej. 

Krok czwarty — zamontuj solarną lampę LED na słupie

Ostatnim krokiem jest zamontowanie włączonej oprawy solarnej LED na słupie oświetleniowym, który następnie zostanie osadzony na fundamencie. Mocowanie oprawy należy wykonać za pomocą śrub, które zapewnią jej stabilność. Na tym etapie należy także pamiętać o tym, aby zamontowana na słupie lampa była skierowana panelem fotowoltaicznym w stronę słońca, co zapewnia możliwość najefektywniejszego ładowania jej akumulatora. 

Podsumowując, montaż lampy solarnej LED nie jest tak trudny, jakby mogło się to wydawać. Wymaga wyłącznie wykonania wszelkich związanych z tym prac we właściwej kolejności oraz zachowania staranności podczas ich przeprowadzania. W kwestii montażu solarnych lamp LED polecamy także jeden z naszych poprzednich artykułów: 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ MONTUJĄC LAMPY SOLARNE LED?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:9d817caecb5912958adda0ea2189c012#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl