Lampy solarne uliczne Gdańsk

Lampy solarne uliczne Gdańsk

 

Ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania w kwestii pozyskiwania energii elektryczne są nam coraz bardziej potrzebne. Prąd staje się drogi, dlatego chętniej stawiamy na pozyskiwanie energii ze słońca. Odpowiedzią na nowoczesne oświetlenie, są nasze produkty, czyli między innymi solarne lampy uliczne. Łączą one w sobie innowacyjną technologię LED z fotowoltaiką. 

Chętnie zaproponujemy swoim klientom lampy do ogrodu, na osiedla, uliczki, parkingi, drogi dojazdowe oraz miejsca, gdzie nie ma możliwości zastosowania tradycyjnego oświetlenia. 

Jeśli teren, w którym stanie nasza solarna lampa uliczna jest dobrze oświetlony, może ona z powodzeniem konkurować z tradycyjnym oświetleniem, a nawet je przewyższać.  

Gdańsk to dość miasto o licznych spacerowych terenach, które z pewnością chętnie wykorzysta nasze lampy solarne, aby podnieść swój prestiż. Gdańsk to dzielnice takie jak: Aniołki, Brętowo, Brzeźno, Chełm, Jasień, Kokoszki, Krakowiec-Górki Zachodnie, Letnica, Matarnia, Młyńska, Nowy Port, Oliwa, Olszynka, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Orunia-Św. Wojciecha-Lipce, Osowa, Piecki-Migowo, Przeróbka, Przymorze Małe, Przymorze Wielkie, Rudniki, Siedlce, Stogi, Strzyża, Suchanino, Śródmieście, Ujeścisko-Łostowice, VII Dwór, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Wyspa Sobiszewska, Wzgórze Mickiewicza, Zaspa-Młyniec, Zaspa-Rozstaje, Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia. 

 

Lampa solarna uliczna - działanie

 

Lampy solarne uliczne LED, czyli lampy na baterie słoneczne czerpią energię ze słońca za pomocą panelu fotowoltaicznego. Zazwyczaj jest on wykonany z krzemu lub innego tworzywa PV. Nasze urządzenia działają tak jak półprzewodniki, z zastosowaniem specjalnych złącz. Tworzą one konstrukcję z jonów dodatnich z elektronami i jonów ujemnych z „dziurami”. Półprzewodniki są od siebie odseparowane warstwą zaporową w postaci jonów dodatnich i ujemnych. Jeśli na ich powierzchnie pada światło, powstaje zjawisko nazywane rekombinacją. Polega ona na wypychaniu elektronów na obszar półprzewodnikowy „N”, „dziury” natomiast przechodzą na obszar „P”. To wywołuje różnicę potencjałów, dzięki której po podłączeniu obciążenia zaczyna płynąć prąd. Przepływ wyzwala światło słoneczne, które zmienia się w energię elektryczną. 

Wszystkie nasze produkty wyposażone są w akumulator i czujnik zmierzchu. Oprócz tego mają one diody elektroluminescencyjne charakteryzujące się właściwościami energooszczędnymi. W porównaniu do tradycyjnych lamp ulicznych pobierają one aż o 80% mniej prądu. Nasze lampy solarne uliczne są nie tylko ekologiczne, ale także produkowane z poszanowaniem środowiska. Do ich wykonania nie stosuje się szkodliwych materiałów. 

 

>Lampa solarna uliczna w Gdańsku - dlaczego to dobre rozwiązanie?

 

Lampa solarna uliczna LED będzie doskonałym rozwiązaniem tam, gdzie nie można założyć tradycyjnej instalacji, ponieważ nie pozawalają na to warunki. W Gdańsku z pewnością nie brakuje takich miejsc - wystarczy spojrzeć na niektóre skrzyżowania ulic, parki, przejścia dla pieszych, przystanki autobusowe. Nasze urządzenia mogą z powodzeniem oświetlić miejsca wymagające szczególnego bezpieczeństwa - parkingi, składy budowlane, place manewrowe, magazyny, place przed prywatnymi firmami. 

 

Dzięki akumulatorowi, który magazynuje energię, nasza lampa solarna uliczna może świecić całą noc. Jest to bardzo korzystne szczególnie w czasie krótszych dni - w drugiej połowie listopada, w grudniu, w pierwszej połowie stycznia. Wyposażona jest także w czujnik zmierzchu, dlatego, kiedy tylko słońce przestaje świecić, automatycznie się włącza. 

 

Gdzie najlepiej zamontować lampę solarną uliczną?

 

Lampa solarna uliczna będzie działała najefektywniej latem i wiosną oraz wtedy, kiedy jest dobre nasłonecznienie. Oczywiście długość jej świecenia jest uwarunkowana porą roku, miejscem zamontowania, położeniem geograficznym, a nawet zachmurzeniem. Ważne jest to, aby w akumulatorze zmagazynować jak największą ilość energii. W tym celu dobrze jest zamontować lampę w miejscu, gdzie jest duże nasłonecznienie. Obszary zacienione sprawią, że energia w panelu nie będzie produkowana. Lampa w nocy będzie świeciła krócej. Natomiast, gdy akumulator zostanie w pełni naładowany, urządzenie może emitować światło nawet kilka dni. 

 

>Lampy solarne - korzyści dla miasta

 

Przede wszystkim montaż lamp solarnych ulicznych to wielka oszczędność dla miasta. Owszem inwestycja nie jest tania, ale są programy, które zajmują się dofinansowaniem takich przedsięwzięć. Brak okablowania to kolejna zaleta, dzięki której lampy można postawić w miejscach, gdzie nie da się podłączyć zasilania sieciowego. 

Nasze lampy są łatwe w montażu - świecą zaraz po zainstalowaniu. 

Modernizacja oświetlenia w dobie dbałości o ekologię i klimat jest bardzo ważna. Poza tym nasze lampy solarne uliczne mogą być prawdziwą ozdobą miasta. Ich nowoczesny design sprawia, że deptaki, parki, skwery i ulice nabierają charakteru. 

W Gdańsku coraz więcej inwestuje się w estetykę miasta. Nie brak tam pięknych ulic, kamienic i parków, które mogą oświetlić nasze solarne lampy uliczne.  

Działamy w miastach: Gliwice, Katowice, Wrocław, Warszawa, Szczecin, Rzeszów, GdańskPoznań, Białystok

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl