Zastosowanie wbijanych lamp solarnych LED w aranżacjach ogrodowych 0
Zastosowanie wbijanych lamp solarnych LED w aranżacjach ogrodowych

Zastosowanie wbijanych lamp solarnych LED w aranżacjach ogrodowych

Pięknie zaaranżowany ogród za pomocą odpowiednio rozplanowanej nasady drzewnej oraz krzewnej, a także kwiatowej wraz z elementami małej architektury już sam w sobie stanowi dekorację budynku, która przyciąga uwagę nie tylko jego właścicieli, ale także odwiedzających ich gości oraz przechodniów. Pomimo to, można dodatkowo jeszcze bardziej zwiększyć jego walory dekoracyjne za pomocą zastosowanych w nim wbijanych w grunt lamp solarnych LED. Poznaj więc nasze 4 propozycje ich wykorzystania, a także zalety tego typu oświetlenia. 

Jakie są zalety wbijanych w grunt lamp solarnych LED?

Ogrodowe lampy solarne LED do wbijania w grunt to modele, które w zależności od wariantu mogą składać się z paneli fotowoltaicznych zintegrowanych ze źródłem światła lub połączonych z nimi za pomocą przewodów. Wyposażone są one w specjalny element, który pozwala na ich osadzenie w gruncie tuż przy powierzchni ziemi w niemal dowolnym miejscu, gdyż nie wymagają one doprowadzenia do nich zasilania elektrycznego. Oprócz tego typu lampy solarne LED wyróżniają się także:

  • prostym i bezproblemowym montażem, który zajmuje kilka minut,
  • możliwością zmieniania ich lokalizacji według potrzeb,
  • możliwością obracania ich źródła światła i kierowania go na wybrane miejsce w ogrodzie pod niemal dowolnym kątem,
  • wysoką skutecznością oświetleniową oraz możliwością dopasowania natężenia emitowanego przez nie światła do indywidualnych potrzeb, 
  • odpornością na działanie czynników atmosferycznych, w tym także wody oraz ujemnych temperatur, 
  • estetycznym, uniwersalnym designem. 

Dzięki temu za ich pomocą można skutecznie oświetlić nawet trudnodostępne miejsca w ogrodzie, zyskując przy tym ciekawy i przyciągający uwagę efekt. 

4 propozycje na wykorzystanie wbijanych lamp solarnych LED w ogrodzie

Pomysłów na wykorzystanie wbijanych w grunt ogrodowych lamp solarnych LED jest naprawdę wiele, my jednak skupiliśmy się wyłącznie na 4 najciekawszych oraz najbardziej efektownych propozycjach, które pozwolą w szybki i prosty sposób odmienić wygląd ogrodu wieczorową porą. 

Tworzące zjawiskową grę świateł oświetlenie krzewów i drzew

Zastosowanie wbijanych lamp solarnych LED montowanych pod drzewami lub krzewami to jedna z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej spektakularnych opcji na ich wykorzystanie w ogrodzie. Oświetlone od dołu korony drzew i krzewów zwłaszcza wiosną i jesienią tworzą magiczną aurę wokół budynku. Co więcej, kiedy ich liśćmi porusza wiatr, emitowane przez lampy światło migocze refleksami, które przybierają odcień barwy liści. 

W tym przypadku najlepszym wyborem będą lampy solarne LED ze szpikulcem, których panel fotowoltaiczny nie jest wbudowany w ich konstrukcje. Dzięki temu można będzie mieć bowiem pewność, że korony drzew i krzewów nie zaburzają ilości docierających do niego promieni słońca, które są niezbędne do tego, aby tego typu lampa świeciła nocą. 

Ekspozycja elementów małej architektury

Wbijane w grunt lampy solarne LED z powodzeniem mogą być także wykorzystane w ogrodach do eksponowania elementów małej architektury, takich jak altany, werandy, pergole czy też hamaki oraz ławeczki. Po zamontowaniu ich wokół nich światło jakie zapewnią, nie tylko pozwoli jednak wyróżnić dane elementy na tle całej posesji wokół budynku, ale także zagwarantuje bezpieczeństwo podczas spacerowania do nich wieczorową porą, eliminując, chociażby ryzyko potknięć. 

Magiczny klimat wokół oczek wodnych 

Oczko wodne w ogrodzie zachwyca swoim wyglądem i pozwala zrelaksować się przy szumie wody wypływającej z zamontowanych w nim dyszy. Warto więc zadbać o to, aby było ono wyróżnione także wieczorową porą oraz w nocy. Zamontowane wokół niego wbijane w grunt lampy solarne LED zapewnią taki efekt bez najmniejszego problemu. Najlepiej taka kompozycja będzie się natomiast prezentować, jeśli zostaną one rozlokowane w większej liczbie wokół całego oczka wodnego. Dzięki temu emitowane przez nie światło będzie padało na tafle wody różnych stron. 

Bezpieczne i klimatyczne alejki 

Ostatnią z propozycji na wykorzystanie wyposażonych w szpikulce lamp solarnych LED jest natomiast rozlokowanie ich wzdłuż alejek w ogrodzie. Takie rozwiązanie pozwoli bowiem z jednej strony zapewnić bezpieczeństwo poruszania się po nich po zmroku, a także ułatwi ich odszukanie, natomiast z drugiej uzyskać klimatyczny nastrój, który sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu w ciepłą wiosenną lub letnią noc. 

Jeśli spodobały Ci się nasze pomysły na wykorzystanie wbijanych w grunt lamp solarnych LED i chcesz je zastosować w swoim ogrodzie, w naszym sklepie oferujemy ich szeroki wybór. Znajdziesz je między innymi w kategorii ogrodowe lampy solarne LED

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl