Przegląd najlepszych lamp solarnych LED do ogrodu z naszej oferty 0
Przegląd najlepszych lamp solarnych LED do ogrodu z naszej oferty

Przegląd najlepszych lamp solarnych LED do ogrodu z naszej oferty

Jeśli poszukujesz ekologicznego, nowoczesnego oświetlenia do ogrodu, które nie narazi Twojego domowego budżetu na koszty związane z zakupem energii elektrycznej do jego zasilania, koniecznie poznaj 4 modele naszych solarnych lamp LED stworzonych specjalnie z myślą o ogrodach. Dzięki nim oświetlisz skutecznie zarówno dom, jak i garaż oraz całą posesję. Zapraszamy więc do lektury!

Jakie funkcje pełni oświetlenie ogrodowe?

Oświetlenie ogrodowe jest niezwykle istotnym elementem każdej posesji. Pełni ono bowiem kilka ważnych funkcji. Z jednej strony staje się ono bowiem skutecznym zabezpieczeniem przed potencjalnymi złodziejami, którzy jak wskazuje wiele statystyk, o wiele rzadziej na swoje cele obierają dobrze oświetlone domostwa, na których posesji mogliby być przyłapani na gorącym uczynku. Z kolei z drugiej strony zapewnia ono bezpieczeństwo podczas poruszania się po ogrodzie nocą, zwłaszcza jeśli został on zaaranżowany z wykorzystaniem małej architektury ogrodowej, o którą łatwo się potknąć lub na nią wpaść. Dzięki oświetleniu ogrodowym można także skutecznie wskazać drogę do domu odwiedzającym nas gościom, a także stworzyć wyjątkowy klimat w ogrodach. Montując je tak, aby wyróżniało ono jego poszczególne obszary. 

Dlatego też warto o nim nie zapominać, aranżując ogród, a aby nie ograniczać się pod względem jego liczby, najlepiej postawić na ogrodowe lampy solarne LED. Mogą one być montowane w dowolnym miejscu w ogrodzie, gdyż nie wymagają wykonania przyłącza elektrycznego, a do tego nie zużywają one energii elektrycznej zakupionej u dystrybutorów, ponieważ produkują je one same za pomocą zastosowanych paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu bez względu na to, czy w ogrodzie znajdzie się jedna, czy dziesięć lamp ogrodowych solarnych LED, wysokość rachunków za prąd nie wzrośnie. 

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie ogrodowe?

Aby oświetlenie ogrodowe mogło jednak spełniać wszystkie powyższe funkcje, powinno być ono odpowiednio dobrane. Niekiedy może się także okazać, że wyłącznie jeden jego model, to za mało, by finalny efekt był zadowalający. Dlatego też dobierając lampy ogrodowe solarne LED, należy nie tylko zwrócić uwagę na ich wygląd, ale także: 

  • strumień świetlny, jaki zapewniają, określany w lumenach,
  • temperaturę barwową oświetlenia, od której zależy barwa światła, która może być ciepła biała, neutralna lub zimna biała,
  • żywotność akumulatora mówiąca o tym, ile razy może być on naładowany i rozładowany w pełni, zanim straci swoją pojemność wyjściową,
  • zalecaną wysokość montażu,
  • klasę szczelności, zabezpieczającą lampy solarne LED przed uszkodzeniami w wyniku działających na nie czynników atmosferycznych, 
  • materiał, z jakiego są one wykonane wpływający na ich trwałość. 

Szczegółowe informacje na temat doboru lamp solarnych do ogrodu znajdziesz także w naszym poprzednim wpisie: JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE LAMPY SOLARNE NA TARAS?

4 modele dostępnych w naszej ofercie i wartych uwagi ogrodowych lamp solarnych LED 

W naszym sklepie znaleźć można wiele różnorodnych lamp solarnych LED, w tym także te przeznaczone do zastosowania w ogrodach. Każdy z poniżej wymienionych modeli wyróżnia natomiast zastosowanie w nich paneli fotowoltaicznych, dzięki którym nie wymagają one podłączenia do sieci energetycznej oraz nie generują kosztów. Czas świecenia po pełnym naładowaniu akumulatora wynoszący od 2 do 3 nocy, a także zastosowanie wysokiej jakości baterii litowo-jonowej, która odpowiedzialna jest za kumulowanie energii produkowanej ze słońca. Nie przedłużając, przechodzimy więc do 4 wartych uwagi modeli ogrodowych lamp solarnych LED. 

Ogrodowa lampa solarna LED do oświetlania ścieżek i wjazdów z kolekcji Adara

Pierwszym z modeli, które zasługują na uwagę w naszej ofercie jest ogrodowa lampa solarna LED Adara dostępna w trzech wariantach do wyboru, jeśli chodzi o emitowany przez nią strumień świetlny, dostępna jest ona w wersjach- 1500 lm, 2200 lm, 3500 lm. Cechuje się ona kwadratowym kształtem klosza, który przeznaczony jest do montażu na wysokości od 5 do 6 metrów. Dzięki temu światło, jakie emituje ta lampa solarna LED, swobodnie oświetla wybrany obszar posesji wokół niej, bez żadnych przeszkód. Dodatkowo wyposażona jest ona także we wbudowany czujnik ruchu z polem detekcji wynoszącym 8 metrów. Oznacza to więc, że załącza się ona automatycznie po wykryciu ruchu np. podczas wieczornych powrotów do domu. Jej barwa światła to z kolei zimny biały odcień, który doskonale sprawdza się w przypadku zastosowanego na posesji systemu CCTV, wspomagając jego rejestrację obrazu po zmroku. 

Ogrodowa lampa solarna LED Visage, idealna jako oświetlenie alejek 

Osoby, które poszukują oświetlenia, które sprawdzi się w ogrodowych alejkach lub przy bramkach wejściowych na posesjach powinny się natomiast zainteresować modelem, jakim jest lampa solarna LED Visage. Przeznaczona jest ona bowiem do montażu na słupie, przez co jej światło skutecznie oświetla z góry wybrany obszar. Dodatkowo wyróżnia się także ciekawym designem, pozwalającym z łatwością dopasować ją do budynków utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. 

Generowany przez ten model strumień świetlny wynosi 3000 lumenów, z kolei barwa światła to neutralny odcień. Cała konstrukcja lampy wykonana jest natomiast z lekkiego, a zarazem odpornego na uszkodzenia aluminium. Sam panel fotowoltaiczny zamontowano w niej z kolei na górnej części okrągłego klosza, przez co pozostaje on niemal niewidoczny. 

Ogrodowa lampa solarna LED Lambda przed drzwi wejściowe

Lampa solarna LED Lambda to natomiast propozycja, która doskonale sprawdza się jako oświetlenie zamontowane przed drzwiami wejściowymi do domu. Jej światło pozwoli sprawdzić kto przed nimi stoi, a także wskazuje do nich drogę. Charakteryzuje się ona prostokątnym, niewielkim kształtem, ułatwiającym jej montaż, a także strumieniem świetlnym na poziomie 300 lumenów. Zaletą tego modelu jest także to, że została ona wyposażona w automatyczną funkcję ON/OFF. 

Ogrodowa lampa solarna LED Tiaki pozwalająca stworzyć klimatyczny nastrój

Ostatnią z naszych propozycji jest natomiast lampa solarna LED Tiaki, w kształcie niewielkiej kopułki, dzięki temu doskonale sprawdza się ona jako oświetlenie na tarasach, altankach czy wzdłuż ścieżek, budując klimatyczny nastrój. Emituje ona strumień świetlny na poziomie 100 lumenów, o zimnej, białej barwie pozwalając tym samym wyczarować różnorodne aranżacje z jej użyciem. 

Więcej ogrodowych lamp solarnych LED znajdziesz natomiast w naszym sklepie w tej zakładce.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:8cbdb267068a569a1897ee6213c5662f#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl