Najlepsze uliczne lampy solarne LED 0
Najlepsze uliczne lampy solarne LED

Najlepsze uliczne lampy solarne LED

Oświetlenie miast pełni wiele istotnych funkcji. Zazwyczaj realizowane jest ono z wykorzystaniem klasycznych lamp zasilanych za pomocą energii elektrycznej. Coraz częściej w tym celu stosowane jest jednak alternatywne rozwiązanie jakim są nowoczesne oraz ekologiczne uliczne lampy solarne LED. Wobec tego w tym artykule skupiamy się na najważniejszych zaletach montażu solarnego oświetlenia w miastach, a także prezentujemy 3 modele z naszej oferty, które najlepiej sprawdzą się w przypadku zastosowania w przestrzeni miejskiej. 

Jakie zalety ma zastosowanie ulicznych lamp solarnych LED w miastach?

Rosnąca popularność zastosowania ulicznych lamp solarnych LED w miastach wynika z licznych zalet tego rozwiązania, które związane są zarówno z aspektami ekonomicznymi, jak i dotyczącymi samych mieszkańców miejscowości decydujących się na tego typu oświetlenie. Wśród nich wyróżnić można jednak trzy najważniejsze korzyści, które szczegółowo omawiamy poniżej. 

Zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców

Podstawową zaletą zastosowania lamp solarnych LED w miastach jest możliwość zapewnianie za ich pomocą większego bezpieczeństwa mieszkańcom obszarów, w których z różnych względów niemożliwe jest zastosowanie klasycznych rozwiązań oświetleniowych. Uliczne lampy solarne LED są samowystarczalnymi oprawami, które nie wymagają zasilania z sieci energetycznej, gdyż za produkcję prądu niezbędnego do ich działania odpowiadają zastosowane w nich panele fotowoltaiczne. Dzięki temu mogą być one montowane w niemal dowolnym miejscu. Z tego samego względu sam ich montaż przebiega także o wiele szybciej oraz sprawniej, a związane z nim koszty są o wiele niższe. 

Obniżenie kosztów związanych z oświetleniem przestrzeni miejskich

Brak zasilania ulicznych lamp solarnych LED za pomocą energii elektrycznej przekłada się nie tylko na ich łatwiejszy montaż, ale także brak kosztów związanych z eksploatacją tego typu oświetlenia. 

Zamontowanie ulicznych lamp solarnych LED zamiast klasycznych modeli jest wobec tego w stanie przynieść dla budżetu miasta spore oszczędności sięgające rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie, które będą mogły zostać wykorzystane na inne inwestycje służące mieszkańcom. Kwestia ta jest szczególnie istotna w obecnych czasach, gdy coraz więcej miast decyduje się na ograniczenie oświetlania określonych obszarów ze względu na wysokie ceny prądu. 

Podniesienie prestiżu miasta dzięki zastosowaniu ekologicznych rozwiązań

Za montażem ulicznych solarnych lamp LED przemawiają także kwestię związane z ekologią, które mają obecnie bardzo duże znaczenie. Tego typu oświetlenie bazuje bowiem na odnawialnych źródłach energii. Dzięki temu jego użytkowanie nie przyczynia się do pośredniego zanieczyszczania środowiska naturalnego poprzez produkcję energii elektrycznej z węgla. Oznacza to więc, że miasta decydujące się na montaż ulicznych lamp solarnych LED mogą zyskać miano ekologicznych i troszczących się o naszą planetę, gdyż rozwiązanie to umożliwia w znaczący sposób obniżyć generowany przez nie pośredni ślad węglowy, o którym więcej pisaliśmy w artykule: LAMPY SOLARNE LED A ZMNIEJSZENIE ŚLADU WĘGLOWEGO PRZEDSIĘBIORSTW.

3 solarne lampy uliczne LED najlepiej odnajdują się w przestrzeni miejskiej

W ofercie naszego sklepu znaleźć można różnorodne lampy solarne LED, wśród których wyróżnić można także modele przystosowane do zamontowania w przestrzeniach miejskich. Dlatego też postanowiliśmy wybrać spośród nich 3 najlepsze modele, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane do oświetlania miast.

Uliczna Lampa solarna Weles 12000 do oświetlania przejść dla pieszych

Pierwszym modelem jest lampa solarna Weles 12000 lumenów, która doskonale sprawdzi się jako oświetlenie wszelkiego rodzaju ciągów komunikacyjnych, a także przejść dla pieszych. Wyposażona została ona w panel fotowoltaiczny, który nie jest połączony z oprawą oświetleniową, dzięki temu cechuje się on dużą mocą, zapewniającą wysoką skuteczność oświetleniową lampy solarnej LED. Dodatkowo model ten umożliwia na zaprogramowanie jego pracy za pomocą aż 4 różnorodnych trybów oświetlenia. Dzięki temu dostosowanie jej do określonych potrzeb jest o wiele łatwiejsze. Pozostałe parametry techniczne ulicznej lampy solarnej LED Weles 12000 to natomiast:

 •  60 W mocy LED,
 • 756 Wh pojemności zastosowanego w niej akumulatora typu Li-ion,
 • 130 W mocy panela fotowoltaicznego, 
 • od 2 do 3 nocy świecenia po pełnym naładowaniu akumulatora. 

Lampa solarna LED Polaris 2000 jako oświetlenie skwerów i placów miejskich

Uliczne lampy solarne LED mogą także prezentować się estetycznie, dzięki temu z powodzeniem można je zastosować również w reprezentacyjnych częściach miasta. Idealnym dowodem na to jest natomiast lampa solarna LED Polaris 2000 lumenów. Model ten cechuje się przede wszystkim kwadratową oprawą oświetleniową o zaoblonych krawędziach. Dodatkowo wyposażony on został w zintegrowany panel fotowoltaiczny, dzięki temu nie zaburza on w żaden sposób jej nowoczesnego designu. Jeśli chodzi natomiast jej funkcjonalność utrzymana została ona na wysokim poziomie. Dowodem na to jest zastosowany w niej Adaptacyjny System Oświetlenia ASO, który w inteligentny sposób przelicza moc pozostałą w akumulatorze i dostosowuje na tej podstawie intensywność emitowanego oświetlenia dla zwiększania optymalności jej wykorzystania. Parametry techniczne jakimi cechuje się lampa solarna LED Polaris, prezentują się natomiast następująco:

 • 11 W mocy LED, 
 • 115,44 Wh pojemności zastosowanego w niej akumulatora typu Li-ion,
 • 16,2 W mocy panela fotowoltaicznego, 
 • od 2 do 3 nocy świecenia po pełnym naładowaniu akumulatora. 

Uliczna lampa solarna LED Visage 3000 do oświetlania parków

Oprawy oświetleniowe stosowane w parkach muszą cechować się wysoką skutecznością oraz jednocześnie idealnie komponować się z otoczeniem w jakim są montowane. Oba te warunki doskonale spełnia natomiast nasza uliczna lampa solarna LED Visage 3000 lumenów. Lampa ta wyróżnia się estetycznym designem uzyskanym poprzez okrągły kształt jej oprawy oświetleniowej. W jej górnej części zastosowany został natomiast panel solarny LED, który pozostałe całkowicie niewidoczny. Dzięki temu lampa ta idealnie sprawdza się jako oświetlenie alejek w parkach, wszelkiego rodzaju ścieżek, a także przestrzeni przed budynkami wielomieszkaniowymi. Podobnie jak omawiany powyżej model solarna lampa LED Visage 3000 wyposażona została również w system ASO. Jej parametry użytkowe to natomiast:

 • 16 W mocy LED,
 • 115,44 Wh pojemności zastosowanego w niej akumulatora typu Li-ion,
 • 18,75 W mocy panela fotowoltaicznego, 
 • od 2 do 3 nocy świecenia po pełnym naładowaniu akumulatora. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl