Jakie mają zalety lampy solarne ogrodowe? 10 zalet oświetlenia solarnego LED 0
Jakie mają zalety lampy solarne ogrodowe? 10 zalet oświetlenia solarnego LED

Jakie mają zalety lampy solarne ogrodowe? 10 zalet oświetlenia solarnego LED

Jeśli planujesz wykonać oświetlenie ogrodu, zapewne zastanawiasz się nad tym, które rozwiązanie jest lepsze. Czy wybrać klasyczne lampy ogrodowe, zasilane za pomocą energii elektrycznej, czy też nowoczesne rozwiązania, jakimi są lampy solarne ogrodowe LED? Dlatego też w tym wpisie prezentujemy aż 10 zalet lamp solarnych w ogrodach, które pomogą z pewnością podjąć właściwą decyzję. 

Dlaczego odpowiednie oświetlenie ogrodu jest tak istotne?

Oświetlenie ogrodu pełni kilka niezwykle istotnych funkcji. Pierwszą z nich jest bezpieczeństwo poruszania się po posesji po zmroku. I nie chodzi w tym przypadku wcale o to, że mogą czyhać na niej w ukryciu intruzi, ale o to, że najczęściej zaaranżowane posesje ogrodów wyposażone są w nasady drzewne i kwiatowe, a także elementy małej architektury, wszelkiego rodzaju oczka wodne czy schodki. Przez co nie trudno o wypadek na nich, zwłaszcza w ciemnościach oraz zimą. 

Ponadto dobrze oświetlona posesja wokół domu jest także istotnym czynnikiem wpływającym na zmniejszenie ryzyka kradzieży. Złodzieje czują się bowiem najbezpieczniej w ciemnościach. Dokładnie oświetlone wejście do domu oraz zakamarki ogrodu są więc dla nich skutecznym odstraszaniem. 

Ostatecznie oświetlenie ogrodowe niewątpliwe wpływa także na estetykę całej jego aranżacji. Za jego pomocą można bowiem zbudować odpowiedni klimat, a także wyróżnić obszary, na które chcemy zwrócić uwagę, zyskując przy tym zamierzony, niezwykle spójny estetycznie efekt. Jakie więc oświetlenie do ogrodu wybrać? Mamy nadzieję, że poniższe zalety lamp solarnych pozwolą podjąć właściwą decyzję. 

10 zalet solarnych lamp ogrodowych

W ostatnich latach na popularności coraz bardziej zyskują solarne lampy ogrodowe LED, nie ma jednak w tym nic dziwnego, ponieważ ich zastosowanie na posesji wokół domu przynosi wiele zalet, a 10 podstawowych z nich postanowiliśmy wymienić poniżej. 

Brak konieczności wykonywania przyłącza elektrycznego

Wykonanie klasycznego oświetlenia ogrodu w sytuacji, kiedy budowa domu jest już zakończona, a posesja wokół niego została zagospodarowana, może być problematyczne. Wymaga to bowiem doprowadzenia w wybrane miejsca sieci energetycznej, ułożenia przewodów elektrycznych w specjalnych zabezpieczeniach, a także wykonania projektu rozbudowy instalacji elektrycznej. W związku z tym wiąże się to z wieloma ograniczeniami oraz kosztami. 

Inaczej jest jednak w przypadku solarnych lamp ogrodowych, które nie wymagają przyłączenia ich do sieci energetycznych, gdyż działają one za pomocą energii elektrycznej produkowanej ze słońca poprzez zastosowane w nich panele fotowoltaiczne. Dzięki temu można je w dowolny sposób rozlokować na posesji nie martwiąc się o doprowadzenie do nich prądu, koszty oraz formalności z tym związane.

Łatwość rozplanowania aranżacji oświetleniowej

Kolejną zaletą, jaką cechuje się oświetlenie LED solarne w ogrodach, jest także to, że dzięki temu, iż nie wymagają one zasilania elektrycznego można je w dowolny sposób rozlokowywać na posesji, a nawet tarasach, jak w przypadku dostępnych w naszym sklepie modeli Mirach 2000. To z kolei pozwala na stworzenie różnorodnych aranżacji ogrodowych, w których światło odgrywa ogromną rolę, budując nastrój lub podkreślając wybrane elementy znajdujące się w danej przestrzeni zielonej. 

Brak wzrostu rachunków za energię elektryczną 

Dzięki temu, że latarnie solarne do ogrodu produkują energię elektryczną ze słońca za pomocą paneli fotowoltaicznych, nie generują one także żadnych dodatkowych kosztów podczas ich użytkowania. Nie trzeba więc teraz wybierać między bezpieczeństwem w nocy a niskimi rachunkami za energię elektryczną. Solarne lampy ogrodowe lub na taras nie wpłyną bowiem na ich wysokość, gdyż nie będą w ogóle podłączone do sieci energetycznej. Oznacza to więc, że bez przeszkód mogą one oświetlać posesję przez całą noc. 

Niezawodność

W ostatnich latach w okresie letnim, kiedy zapotrzebowanie na energię elektryczną jest największe coraz częściej mamy do czynienia ze zjawiskiem blackoutu. W takiej sytuacji klasyczne lampy ogrodowe podłączone do sieci energetycznej także są wyłączone z użytkowania, a to z kolei sprawia, że ogrody wokół domów pokrywają się egipskimi ciemnościami. Aby więc uniknąć takich sytuacji, w których awaria sieci energetycznej pozbawia nas oświetlenia zewnętrznego, warto zainwestować w modele solarne, w pełni odporne na to zjawisko. 

Samoosługowość

Piątą zaletą lamp solarnych ogrodowych jest natomiast ich niezawodność. Wszystko za sprawą tego, że dostępne w naszej ofercie modele są wyposażone w czujnik zmierzchu. Dzięki temu załączają się one automatycznie od razu po zapadnięciu zmroku i wyłączają o wschodzie. Stosując więc solarne lampy ogrodowe, można raz na zawsze zapomnieć o włączaniu i wyłączaniu ich za pomocą włączników w domu, co jest niezwykle wygodne i funkcjonalne. Po co bowiem o tym pamiętać, jeśli lampy solarne mogą to zrobić za nas.

Ekologiczność

Mówiąc o zaletach lamp solarnych ogrodowych, nie sposób nie wspomnieć, także o ich ekologiczności, która ma ogromne znaczenie zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy zanieczyszczenie powietrza jest największe w historii. Zastosowanie ich w ogrodzie pozwala więc nie przyczyniać się do zwiększania się emisji spalin produkowanych przez elektrownie w procesie spalania węgla, z którego produkowany jest prąd. Dzięki temu można dołożyć swoją cegiełkę do ochrony naszego wspólnego dobra, jakim jest środowisko naturalne.

Lampy solarne do ogrodu to wobec tego idealne rozwiązanie dla osób, które starają się żyć w ekologiczny sposób, gdyż produkują one energię potrzebną do oświetlenia posesji nocą z odnawialnego źródła energii, jakim są promienie słoneczne. 

Wysoka skuteczność oświetleniowa

Wiele osób rezygnuje z montażu lamp solarnych w ogrodzie, ponieważ błędnie kojarzy je z niewielkimi lampeczkami, montowanymi w gruncie. Jest to błąd. Co prawda one także są lampami solarnymi, jednak nie oznacza to jednak, że na rynku nie można znaleźć modelu o wiele wydajniejszych, jeśli chodzi o poziom emisji oświetlenie. 

Nowoczesne solarne lampy ogrodowe, takie, jakie można znaleźć w naszym sklepie SolarLED, potrafią bowiem posiadać skuteczność oświetleniową na poziomie nawet 4000 lumenów. Dla porównania klasyczne najczęściej stosowane w domach żarówki mają skuteczność oświetleniową na poziomie około 1200 lumenów. Oznacza to więc, że za pomocą lamp solarnych z powodzeniem można dokładnie oświetlić całą posesję ogrodu, bez obaw o to, że jasność i ilość padającego na nią światła będzie niedostateczna. 

Łatwość montażu bez nadmiernej ingerencji w teren zielony

Niewątpliwą zaletą lamp solarnych ogrodowych jest także ich łatwość montażu. W przypadku modeli stojących montowane są one bowiem podobnie jak klasyczne lampy najczęściej na słupach, jednak nie wymagają one w tym celu doprowadzenia do nich zasilania elektrycznego. Dzięki temu, aby je ustawić w wybranym miejscu, wystarczy przygotować niewielki wykop pod montaż słupa. 

Z kolei modele naścienne takie jak Nunki 400 mogą być montowane w dowolnym miejscu na tarasach czy balkonach, przy wejściach do altanek czy ławeczkach. Jedynym warunkiem jest tylko to, aby posiadały one dostęp do światła słonecznego, które pozwoli naładować ich baterię. 

Bezpieczeństwo użytkowania

Lampy solarne ogrodowe są także niezwykle bezpieczne w użytkowaniu. Spełniają one bowiem odpowiednią klasę szczelności przystosowaną do zastosowań zewnętrznych. Dzięki temu nie ma ryzyka porażenia prądem czy innych wypadków o ile są one poprawnie osadzone w gruncie. Kwestia ta jest o tyle ważna, iż klasyczne elektryczne oświetlenie zewnętrzne w przypadku posiadania dzieci mogą generować wiele zagrożeń wynikających z nieuwagi lub ich zwykłej ciekawości. 

Estetyczny wygląd

Ostatnią zaletą lamp solarnych ogrodowych jest natomiast ich estetyczny, nowoczesny wygląd oraz uniwersalny kolor. Dzięki temu z łatwością można je dopasować do niemal każdego koloru oraz materiału, z jakiego wykonana jest elewacja budynku, a także aranżacji ogrodowej. 

Starannie wykończone konstrukcje z wysokiej jakości materiałów zapewniają także ich wysoką odporność na korozje czy zabrudzenia. Oznacza to więc, że po ich zamontowaniu będzie można cieszyć się nie tylko skutecznym, bezpiecznym i ekologicznym oświetleniem, ale także przede wszystkim spójnym wizualnie, które nie oszpeci posesji. 

Podsumowując, powyższe zalety jasno wskazują wyższość lamp ogrodowych solarnych nad klasycznymi modelami, chociażby biorąc pod uwagę brak konieczności wykonywania w ich przypadku instalacji elektrycznej i związanych z tym prac ziemnych, a także ekologiczność tego rozwiązania. 

Jeśli więc te 10 zalet przekonało Cię do montażu lampy solarnej w ogrodzie, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Znaleźć tam można zarówno stojące lampy ogrodowe solarne, jak i modele przystosowane do montażu na tarasach oraz balkonach. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:b3a9c40628a94047b83877b20ce8bd85#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl