Jakie lampy solarne LED wybrać do hotelu? 0
Jakie lampy solarne LED wybrać do hotelu?

Jakie lampy solarne LED wybrać do hotelu?

Obiekty komercyjne, do których zaliczają się również między innymi hotele, wymagają odpowiednio dobranego oświetlenia zewnętrznego, które niejako wspomaga zadbanie o ich odpowiednią prezencję wpływającą, chociażby na prestiż danej placówki. Jego ilość i rodzaj powinna być natomiast dobrana do występujących na terenie hotelu stref, przy czym w każdej z nich z powodzeniem sprawdzą się energooszczędne solarne lampy LED. Jak więc je odpowiednio do nich dobrać?

Strefy oświetleniowe występujące na terenie hoteli

Na samym początku warto przede wszystkim określić jakie strefy użytkowe występują na posesji wokół hotelu. Każda z nich pełni bowiem odmienne funkcje oraz wymaga zastosowania całkiem innego oświetlenia. 

Pierwszą z nich jest więc strefa tarasów i ogródków, która może być na przykład częścią hotelowej restauracji lub po prostu miejscem pozwalającym na spędzanie gościom czasu na świeżym powietrzu. 

Drugą występującą strefą oświetleniową w każdym hotelu jest natomiast główne wejście do niego, który powinno wyróżniać się na tle całej bryły budynku, aby goście hotelowi mogli je w prosty sposób odnaleźć. Dodatkowo dzięki temu będzie ono także przyciągać uwagę kierowców oraz pieszych do mijanego obiektu, zwłaszcza jeśli znajduje się on w centrum miasta. 

Kolejną strefą, która również zawsze będzie występować wokół tego typu budynków, są wszelkiego rodzaju alejki oraz chodniki prowadzące na przykład do tarasu hotelowego czy też wejścia głównego z parkingu. Ich odpowiednie oświetlenie jest niezwykle istotne ze względu na bezpieczeństwo poruszania się po nich. 

Ostatnią ze stref oświetleniowych występujących w hotelach jest natomiast parking. Od jego właściwego oświetlenia zależy między innymi bezpieczeństwo wysiadających i zmierzających w stronę wejścia głównego gości, którzy jeśli nie będą widoczni dla innych kierowców, mogą być przypadkowo potrąceni. Dlatego też w szczególności należy w niej zadbać o odpowiednio dobrane lampy. 

Różne rodzaje lamp do potrzeb branży hotelowej

Co najmniej cztery podstawowe strefy jakie występują na posesji hotelu sprawiają, że konieczne jest zastosowanie w nich dużej ilości lamp, dopasowanych pod względem swojej mocy i stylistyki do każdej z nich. Dlatego też doskonałą alternatywą dla klasycznych modeli okazują się nowoczesne lampy solarne LED, które nie tylko cechują się różnorodnymi wymiarami i designem, ale także pozwalają wygenerować ogromne oszczędności na kosztach związanych z energią elektryczną potrzebną do zasilania oświetlenia. 

Lampy solarne LED bazują bowiem na odnawialnej energii słonecznej, która przetwarzana jest w prąd za pomocą zastosowanych w nich najczęściej wbudowanych paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu koszty ich eksploatacji są zerowe. W związku z tym lampy solarne LED są doskonałym wyborem do oświetlania hotelu wokół jego budynku, w każdej ze stref, wystarczy jedynie odpowiednio dobrać ich rodzaj. 

Jaki rodzaj lampy solarne LED wybrać do danej strefy oświetleniowej wokół hotelu. 

W naszej ofercie znaleźć można lampy solarne LED do hoteli, wielu wariantach do wyboru. Różnią się one między sobą między innymi:

  • mocą,
  • skutecznością oświetleniową, 
  • wymiarami,
  • stylistyką.

Aby ułatwić ich wybór, poniżej prezentujemy natomiast przykładowe modele, które sprawdzą się w danej strefie oświetleniowej w przypadku tego typu obiektów.

Jaką lampę solarną LED wybrać do oświetlenia tarasów i ogródków?

Oświetlenie hotelowych ogrodów i tarasów powinno zapewniać klimatyczny nastrój gwarantujący poczucie intymności dla gości oraz umożliwiające im relaks. Dlatego też w tym przypadku najlepiej sprawdzą się lampy solarne LED o niewielkiej mocy, takie jak model Tiaki o strumieniu świetlnym na poziomie 100 lumenów, generujące światło w ciepłej, białej barwie. Dzięki swojej konstrukcji może być on  montowany na przykład na płotkach lub bezpośrednio na podłożu. Jego klosz zapewnia natomiast oświetlenie na każdą ze stron, przez co pomimo niewielkiej mocy jest on niezwykle skuteczna.

Jaką lampę solarną LED wybrać do oświetlenia głównego wejścia?

Jak już wcześniej wspomniano, główne wejście do hotelu powinno być dobrze oświetlone. Dlatego też najlepiej postawić w tej strefie na lampy zarówno montowane na wysokich słupach, jak i te niższe. Dzięki temu oświetlenie będzie się rozchodzić po danym fragmencie posesji w równomierny sposób, co także zapewni bezpieczeństwo oraz wspomoże system monitoringu wizyjnego w dokładniejszej rejestracji obrazu wskazującego na to, kto i kiedy wchodzi lub wychodzi z hotelu czy przebywa przed wejściem do niego. To z kolei w razie aktów wandalizmu pomoże o wiele szybciej ująć ich sprawców.

Jaką lampę solarną LED wybrać do oświetlenia alejek?

Do oświetlenia chodników i alejek na terenie hoteli doskonale sprawdzi się natomiast nasza lampa solarna LED z kolekcji Shaula, która nie tylko wyróżnia się stylowym designem, ale także posiada źródło światła skierowane ku dołowi. Dzięki temu obszar przed nią jest doskonale oświetlony, a ona sama może być zamontowana nawet za krawężnikiem alejki, ścieżki czy innej wytyczonej trasy. 

Jaką lampę solarną LED wybrać do oświetlenia parkingu hotelowego?

Na hotelowych parkingach najlepiej postawić na wysokie lampy montowane na słupach rozlokowane na całej jego powierzchni w równomiernych odstępach oraz przy wjeździe na niego. Powinny one bowiem dostatecznie oświetlać zarówno miejsca parkingowe, jak i chodniki wokół parkingu oraz jego środkową część, zapewniając bezpieczeństwo wszystkim osobom przebywającym na nim po zmroku. 

Podsumowując, wybierając oświetlenie do hotelu, należy postawić na kilka różnorodnych modeli lamp solarnych LED. Tylko wtedy możliwe jest bowiem stworzenie bezpiecznego, ale i prezentującego się odpowiednio otoczenia wokół niego. 

Wszystkie z wymienionych lamp solarnych LED do hoteli w tym artykule znaleźć można natomiast w kategorii naszego sklepu Solarne lampy do hoteli i restauracji LED. Zachęcamy więc do zapoznania się z nimi oraz z pozostałymi modelami z oferty. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl