Jaką lampę wybrać do oświetlenia zewnętrznego przed domem? 0
Jaką lampę wybrać do oświetlenia zewnętrznego przed domem?

Jaką lampę wybrać do oświetlenia zewnętrznego przed domem?

Oświetlenie przed domem jest niezwykle istotnym elementem każdej posesji. To dzięki niemu bowiem po zmroku można czuć się bezpiecznie oraz nie trzeba martwić się o potknięcia na schodkach czy ścieżkach prowadzących do drzwi wejściowych. Samo wejście do domu jest także dużo łatwiejsze, kiedy zamek w drzwiach jest oświetlany. Wobec tego, na jakie lampy zewnętrzne warto zdecydować się przed domem?

Czym powinna cechować się lampa do oświetlania ogrodu?

Planując zakup i montaż oświetlenia ogrodowego warto w pierwszej kolejności poznać cechy, jakimi powinno się ono charakteryzować. Dzięki temu łatwiej będzie dokonać odpowiedniego wyboru, który zagwarantuje nie tylko odpowiednie, ale także wygodne w użytkowaniu i skuteczne oświetlenie posesji wokół domu. Wobec tego najważniejszymi elementami, którymi powinna się wyróżniać dobra lampa ogrodowa, są cztery podstawowe cechy. 

Energooszczędność

Pierwszym z nich jest energooszczędność. Lampa montowana w ogrodzie nie powinna generować dylematów związanych z tym, czy lepiej postawić na bezpieczeństwo, czy niższe rachunki za prąd. Dlatego też najlepiej, aby była ona modelem LED-owym, który zużywa o wiele mniej energii elektrycznej, przy tej samej skuteczności oświetleniowej od tradycyjnego oświetlenia. Dzięki temu bez obaw o koszty będzie mogła ona z powodzeniem oświetlać w razie potrzeby sesje wokół domu nawet przez całą noc. 

Czujnik ruchu

Kolejną kwestią istotną przy wyborze lampy ogrodowej, która niejako łączy się również z energooszczędnością, jest zastosowany w niej czujnik ruchu. Dzięki niemu oświetlenie będzie się wyłączało automatycznie od razu po wykryciu ruchu na posesji, przez co podczas powrotów do pustego domu, w którym nie ma kto jej włączyć i tak będzie ona generować światło. Dodatkowo za sprawą tej funkcji nie trzeba także pamiętać o wyłączaniu lampy ogrodowej, gdyż zgaśnie ona sama. 

Wybierając lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu, należy zwrócić uwagę na to:

  • jakie jest jego pole detekcji, określane najczęściej w stopniach lub metrach, 
  • czy posiada on możliwość regulacji czułości czujnika, 
  • czy możliwe jest w nim regulowanie czasu, przez jaki lampa ma oświetlać dany obszar po wykryciu na nich ruchu,
  • czy reaguje on także na ruch zwierząt. 

Łatwość montażu

Przy wyborze lampy do ogrodu, która ma oświetlać posesji przed domem, warto także zwrócić uwagę na wymagania dotyczące jej montażu. W większości przypadków wymagają one bowiem doprowadzenia do nich zasilania elektrycznego, co może być problematyczną kwestią, zwłaszcza w przypadku kupowania jej do domu, którego budowa została już dawno zakończona. 

Wyjątkiem w tym przypadku są natomiast lampy ogrodowe solarne LED, które zasilane są przez promienie słoneczne, nie wymagają one więc podłączania ich do sieci elektrycznej. W związku z tym gwarantują pełną dowolność, jeśli chodzi o sposób i miejsce ich mocowania. 

Odpowiednia ilość dostarczanego światła

Ostatnim istotnym elementem, jeśli chodzi o wybór lamp ogrodowych, jest ich skuteczność oświetleniowa. Powinna być ona bowiem na tyle wysoka, aby dany model był w stanie bez problemu oświetlić wybrany obszar, czyli wynosić minimalnie 1500 lumenów. Dodatkowo warto także zwrócić uwagę na barwę światła, jakie emituje lampa ogrodowa. Choć nie tak klimatyczne do oświetlania posesji najlepsze jest to o neutralnej barwie lub nawet chłodnej zimnej, która nie przyczynia się do powstania zacienień w oświetlonym obszarze. 

Dlaczego warto wybrać lampy solarne LED do ogrodu?

Biorąc pod uwagę wszelkie wymienione powyżej warunki istotne przy wyborze lamp ogrodowych, które mają oświetlać przestrzeń przed domem jednymi z najlepszych modeli, które w 100% spełniają każdy z nich, są lampy ogrodowe solarne LED, które można zakupić także w naszym sklepie. 

Ogrodowe lampy solarne LED są bowiem rozwiązaniem energooszczędnym, gdyż bazują one na promieniach słonecznych, które za pomocą zastosowanych w nich paneli fotowoltaicznych ładują akumulatory zasilające je nocą. Decydując się na nie, nie trzeba się więc już martwić wyższymi rachunkami za prąd. 

Ponadto większość z solarnych lamp ogrodowych LED posiada także wbudowany czujnik ruchu tak jak nasza lampa solarna Adara, która wyposażona jest zarówno w czujnik ruchu PIR o zakresie do 8 metrów, jak i czujnik zmierzchowy, który załącza ją automatycznie wraz z momentem, kiedy ostatnie promienie słońca schowają się za horyzontem, a także czujnik emisji światła. 

Jeśli chodzi natomiast o sam montaż lamp solarnych ogrodowych LED, jest on niezwykle prosty, ponieważ nie potrzebują one zasilania elektrycznego, dzięki temu mogą być mocowane w dowolnych miejscach, w których docierać będzie do nich za dnia światło słoneczne ładujące znajdujące się w nich baterie. W związku z tym z powodzeniem można je montować zarówno na ścianach budynków, jak i bezpośrednio na gruncie z wykorzystaniem słupów oświetleniowych w przypadku większych modeli. 

Wybierając lampę solarną LED ogrodową, nie trzeba się także obawiać o ilość światła, jakie będzie ona dostarczać nocą. Zastosowane w nich diody LED są skutecznym jego źródłem, na co dowodem jest fakt, że dostępne w naszym sklepie ich modele posiadają skuteczność oświetleniową wynoszącą nawet do 6000 lumenów

Podsumowując, poszukując lampy do oświetlenia ogrodów i obszarów przed domem najlepiej postawić na modele ogrodowe solarne LED, które są energooszczędne, wyposażone w czujniki ruchu, łatwe w montażu, a także w pełni ekologiczne i trwałe. Dzięki nim można więc czuć się bezpiecznie na własnej posesji i zapomnieć o włącznikach światła, gdyż włączają się one automatycznie po zmroku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:8cbdb267068a569a1897ee6213c5662f#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl