Jak zamontować słupy pod uliczne oraz ogrodowe lampy solarne LED? 0
Jak zamontować słupy pod uliczne oraz ogrodowe lampy solarne LED?

Jak zamontować słupy pod uliczne oraz ogrodowe lampy solarne LED?

Montaż lamp solarnych LED, które mają oświetlać ulice, skwery, parki czy ciągi komunikacyjne, a także ogrody i posesje wymaga zastosowania dopasowanych do ich rodzaju słupów oświetleniowych. To właśnie dzięki nim źródło światła znajdzie się bowiem na właściwej wysokości, zapewniając odpowiednie oświetlenie danego obszaru. W związku z tym poniżej omawiamy jakie dobrać i zamontować słupy oświetleniowe do ulicznych lamp solarnych LED z naszej oferty. 

Na co zwrócić uwagę podczas montażu słupów oświetleniowych do lamp solarnych LED?

Przed przystąpieniem do montażu słupa oświetleniowego w gruncie należy przede wszystkim w pierwszej kolejności ocenić jego rodzaj i jakość, który znajduje się w obszarze i na głębokości posadowienia lampy solarnej. Dzięki parametrom geotechnicznym gruntu będzie można bowiem dobrać odpowiedni słup oświetleniowy, który zapewni właściwą stateczność lampy solarnej LED, a tym samym bezpieczeństwo jej użytkowania bez względu na wpływające na nią czynniki, takie jak np. intensywne podmuchy wiatru. 

Słupy oświetleniowe nie powinny być ponadto montowane w gruntach o słabych parametrach takich jak:

 • torfy, 
 • grunty pół próchniczne, 
 • gliny. 

W takiej sytuacji powinny być one w obszarze i na poziomie posadowienia słupów wraz z lampami wymienione na grunty drobno lub średnio piaskowe. 

Jaki słup oświetleniowy wybrać do lamp solarnych LED?

Sam montaż słupa oświetleniowego pod lampy solarne LED wymaga także dobrania do niej jego odpowiedniego rodzaju oraz wysokości. Wśród wielu dostępnych modeli na rynku w przypadku lamp solarnych LED polecamy nasze rozwiązanie, które nie wymaga zastosowania fundamentów, dzięki wydłużonej dolnej części zakończonej płytą ustojową. Dzięki temu montaż słupów przebiega o wiele sprawniej i szybciej, a także jest tańszy w porównaniu do klasycznych rozwiązań osadzonych na fundamentach. 

Ponadto dostępne w naszej ofercie stalowe słupy oświetleniowe wyróżniają się także: 

 • ocynkowanym wykończeniem zgodnym z normą DIN EN 1461, zapewniającym im wieloletnią trwałość i estetyczny wygląd,
 • możliwością wykończenia ich w dowolnym kolorze z palety RAL, 
 • dostępnością w kilku wariantach wysokości do wyboru — od 3 do 6 metrów,
 • stożkowym, estetycznym kształtem, 
 • zakończeniem ułatwiającym zamontowanie na nich ulicznych lamp solarnych LED między innymi z serii Jupiter, Saturn oraz YED.

Zachęcamy więc do zapoznania się z nimi lub kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą dobrać ich odpowiednią wysokość do danych potrzeb.

Na jaką głębokość wkopywać słupy oświetleniowe?

Stabilność zamontowanych na słupie oświetleniowym lamp solarnych LED zależy nie tylko od odpowiednio dobranego ich rodzaju do danego modelu lampy, ale także głębokości, na jakiej zostaną one posadowione w gruncie.

W związku z tym w zależności od wybranej wysokości słupa z naszej oferty głębokość, na jakiej powinny być one wkopane, musi wynosić: 

 • minimalnie 1 metr dla stalowych słupów oświetleniowych o wysokości 3 metrów,
 • minimalnie 1 metr i 20 centymetrów dla stalowych słupów oświetleniowych o wysokości 4 metrów,
 • minimalnie 1 metr i 30 centymetrów dla stalowych słupów oświetleniowych o wysokości 5 metrów,
 • minimalnie 1 metr i 50 centymetrów dla stalowych słupów oświetleniowych o wysokości 6 metrów.

Jak zamontować solarną LED-ową oprawę oświetleniową na słupie?

Dostępne w naszej ofercie stalowe słupy oświetleniowe przystosowane są do montażu na nich opraw oświetleniowych solarnych LED z mocowaniem o średnicy 60 milimetrów. Dzięki temu mogą być one na nich mocowane bezpośrednio bez użycia dodatkowych elementów montażowych, oprócz tych, które dołączane są do lampy, czyli śrub montażowych. Każda solarna uliczna lampa LED w naszym sklepie wyposażona jest bowiem w specjalny otwór pozwalający bez problemu osadzić je na stalowych słupach oraz ustawić tak, aby docierała do nich, jak największa ilość promieni słonecznych wpływająca na wydajność oświetlenia, o którym więcej możesz przeczytać tutaj

Podsumowując, aby zamontować słupy oświetleniowe pod lampy uliczne solarne LED, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z rodzajem i jakością gruntu, na którym ma być on montowany. Następnie najlepiej wybrać nasze stalowe słupy oświetleniowe kompatybilne pod względem montażu z solarnymi lampami LED oraz niewymagające zastosowania fundamentów, aby osadzić je w gruncie na wskazanej w instrukcji głębokości, gwarantującej ich stabilne posadowienie. Po tym etapie można natomiast już zamontować na nich wybrany model lampy solarne LED, bez konieczności stosowania dodatkowych elementów mocujących czy uchwytów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:8cbdb267068a569a1897ee6213c5662f#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl