Jak oświetlić balkon i taras w prosty i wygodny sposób? 0
Jak oświetlić balkon i taras w prosty i wygodny sposób?

Jak oświetlić balkon i taras w prosty i wygodny sposób?

Pierwsze słoneczne dni zwiastujące nadejście wyczekiwanej od wielu miesięcy wiosny sprawiają, że zaczynamy planować aranżacje tarasów oraz balkonów, na których będziemy mogli spędzać ciepłe dni. Aby móc je jednak w pełni wykorzystać także wieczorową porą warto zadbać podczas ich urządzania o oświetlenie zapewniające nastrojowy klimat. Dlatego też dziś prezentujemy kilka naszych propozycji na oświetlenie balkonów i tarasów w wygodny i prosty sposób za pomocą lamp solarnych LED. 

Dlaczego lampy solarne LED to doskonale rozwiązanie do oświetlania balkonów i tarasów?

Wykonanie oświetlenia istniejących już balkonów i tarasów jest problematyczną kwestią, wymaga ono bowiem doprowadzenia źródła energii elektrycznej, a to wiąże się bardzo często z koniecznością przeprowadzenia remontów, w związku z tym również poniesienia kosztów. Oprócz tego na przykład na balkonach w blokach takie rozwiązanie w ogóle nie wchodzi w grę, gdyż wymagałoby ingerowania we wspólną część budynku, na co większość spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych nie wyraża zgody. 

Dlatego też lampy solarne LED są w tym przypadku doskonałą alternatywą dla klasycznego zasilanego energią elektryczną oświetlenia. Nie potrzebują one bowiem doprowadzania do nich sieci energetycznej, a co za tym idzie, pozwalają także na ich zamontowanie w niemal dowolnym miejscu i dowolnej liczbie oraz zmianę ich położenia w razie potrzeby. Dlatego też planując aranżację balkonu lub tarasu warto zainteresować się właśnie nimi i zyskać w prosty sposób źródło światła, które sprawi, że także wieczorową porą korzystanie z tych konstrukcji będzie w pełni wygodne oraz bezpieczne. 

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy solarne LED na balkon lub taras?

Przy zakupie lamp solarnych LED na balkon oraz taras, aby móc w pełni korzystać z funkcjonalności tego rozwiązania należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Pierwszą z nich jest ilość słońca padającego na tego typu konstrukcje. Od niego zależy bowiem to, ile energii elektrycznej zastosowane w lampach solarnych LED panele fotowoltaiczne będą w stanie wyprodukować. W sytuacji, kiedy powierzchnia balkonu lub tarasu pozostaje zacieniona przez większość dnia najlepiej zdecydować się więc na modele bez zintegrowanego panela fotowoltaicznego, który dzięki temu można zamontować w bardziej nasłonecznionym miejscu np. za parawanem osłaniającym konstrukcje czy na daszku. 

Druga kwestia dotyczy natomiast tego, jaki efekt oświetleniowy chcemy uzyskać na balkonie lub tarasie za pomocą lamp solarnych LED. W przypadku kiedy zależy więc nam na klimatycznym, subtelnym świetle najlepiej wybrać modele o niewielkim strumieniu świetlnym wynoszącym kilkaset lumenów. Jeśli ma ono natomiast zapewniać skuteczne oświetlenie, pozwalające bez męczenia wzroku czytać, lepszym wyborem będą mocniejsze lampy. 

Oprócz tego warto również dokładnie przemyśleć to, w jaki sposób ma być zamontowana lampa solarna LED na tarasie czy balkonie. W naszym sklepie znaleźć można bowiem modele przeznaczone zarówno do montażu naściennego, jak i stojące, a także montowane w gruncie, którym może być także ziemia w donicach z ozdobną roślinnością.

3 modele lamp solarnych LED z naszej oferty doskonale sprawdzających się na balkonie i tarasie

W naszym sklepie znaleźć można kilkadziesiąt modeli lamp solarnych LED przeznaczonych do zastosowania na tarasach i balkonach, spośród nich postanowiliśmy jednak wybrać trzy najciekawsze modele, którymi warto się zainteresować, poszukując oświetlenia zewnętrznego do tego typu zastosowań. 

Tworząca klimatyczny nastrój lampa solarna Tiaki 100 lumenów

Pierwsza naszą propozycją w związku z tym jest model Tiaki, który wyróżnia się przede wszystkim nowoczesnym, a zarazem uniwersalnym wyglądem, a także możliwością zamontowania go na przykład na barierkach balkonowych czy podłodze tarasowej. Model ten wyposażony jest w zintegrowany panel fotowoltaiczny, dzięki temu zajmuje niewiele miejsca, zapewniając jednocześnie przyjemne, subtelne, rozproszone oświetlenie rozchodzące się wokół lampy. Oprócz tego do jego zalet zaliczyć można również to, że po pełnym naładowaniu akumulatora jest on w stanie świecić nawet do 7 dni bez względu na stopień zachmurzenia. 

Idealnie sprawdzająca się na zadaszonych tarasach lampa solarna Uran 

W przypadku kiedy taras posiada zadaszenie, które uniemożliwiałoby docieranie promieniom słonecznym do panela fotowoltaicznego lampy solarne LED, polecamy dostępny w naszej ofercie model Uran, który przeznaczony jest do montaży naściennego, a jego panel fotowoltaiczny połączony jest ze źródłem światła za pomocą aż 4-metrowego przewodu. Dzięki temu z powodzeniem można zamontować go na daszku czy w innym miejscu, w którym docierać będą do niego promienie słońca za dnia. Zaletą lampy solarnej LED Uran jest także to, że przeznaczony do jej montażu naściennego uchwyt pozwala na zmianę kąta położenia źródła światła, oznacza to więc, że może być ono skierowane zarówno w dół, jak i ku górze oraz na wprost w zależności od potrzeb. 

Efektowna lampa solarna LED Naos zmieniająca kolor światła

Ostatnią z naszych propozycji godnych uwagi podczas poszukiwania lamp solarnych LED na taras i balkon jest natomiast model Naos, który przeznaczony jest do montażu w gruncie, w tym także w donicach oraz składa się z dwóch elementów — panelu fotowoltaicznego i źródła światła, które mogą być zamontowane w odległości wynoszącej nawet 15 metrów. Wyróżniającym elementem, jakim cechuje się lampa solarna LED Naos, jest jednak to, że pozwala ona na zmianę barwy światła w zakresie barw RGB. Dzięki temu może ona emitować zarówno klasyczne białe oświetlenie, jak i także o czerwonej, zielonej lub niebieskiej barwie. 

Oprócz wymienionych modeli w naszym sklepie znajdziesz jednak także wiele innych lamp solarnych LED, które pozwolą Ci z powodzeniem oświetlić Twój balkon lub taras. Zachęcamy więc do zapoznania się z ich pełną ofertą!
Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl