Jak długo świeci lampa solarna LED? 0
Jak długo świeci lampa solarna LED?

Jak długo świeci lampa solarna LED?

Wraz z nastaniem jesiennych oraz zimowych miesięcy, a co za tym idzie coraz mniejszą liczbą słonecznych dni oraz szybciej zapadającym zmrokiem powraca najpopularniejsze pytanie związane z funkcjonowaniem lamp solarnych LED. Dotyczy ono tego, jak długo są one w stanie świecić bez dostępu do promieni słonecznych. Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na nie i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z działaniem solarnych lamp LED w okresie jesienno-zimowym.

Ile czasu lampa solarna LED może świecić po pełnym naładowaniu akumulatora?

Czas działania lamp solarnych LED po pełnym naładowaniu ich akumulatora jest niezwykle indywidualną kwestią uzależnioną od danego modelu. W przypadku dostępnych w naszej ofercie ulicznych solarnych lamp LED wynosi on najczęściej od 2 do nawet 3 nocy. Oznacza to więc, że jeśli po słonecznym dniu nastaną 2 lub 3 dni pochmurne, w którym nasłonecznienie w ciągu dnia nie będzie przekraczało 30 kWh/m2 oprawa oświetleniowa wciąż będzie w stanie w ciągu nocy w pełni poprawnie funkcjonować oraz zapewniać skuteczne oświetlenie terenu wokół niej. 

Od czego zależy czas działania lampy solarne LED?

Jak już wspomnieliśmy, czas działania lampy solarnej LED nie jest wartością stałą i zależy od wielu czynników, wśród których wymienić można przede wszystkim zastosowane w niej rozwiązania technologiczne. 

Pierwszym z nich jest moc lampy solarnej LED. To właśnie od niej zależy bowiem to, ile energii elektrycznej będzie ona zużywać w ciągu nocy, a także jak intensywne oświetlenie będzie ona zapewniała. 

Drugim czynnikiem jest natomiast pojemność akumulatora. Od niej uzależnione jest z kolei to, ile energii elektrycznej będzie on w stanie skumulować w ciągu dnia i czy jej ilość będzie dostateczna, aby zasilać lampę solarną LED przez całą noc. Dodatkowo pojemność akumulatora wpływa także na to ile czasu potrzebuje on na jego pełne naładowanie. Przykładowo w przypadku akumulatora o pojemności 577,2 Wh czas jego pełnego ładowania to mniej więcej 8 godzin. 

Dodatkowo moc lampy solarnej LED oraz pojemność akumulatora to parametry, które ściśle się ze sobą łączą. Dlatego też baterie stosowane w tego typu oświetleniu zasilanym za pomocą skumulowanej w niej energii elektrycznej produkowanej ze słońca muszą być odpowiednio dobierane z uwzględnieniem mocy LED opraw oświetleniowych oraz wraz z zapewnieniem pewnego zapasu ich pojemności. Dzięki temu urządzenie będzie w stanie w pełni poprawnie działać nie tylko przez jedną, ale nawet kilka nocy, o ile jego akumulator zostanie w pełni naładowany. 

Czy lampa solarna LED naładuje się w pochmurne dni?

Największe obawy związane z montażem lamp solarnych LED wynikają przede wszystkim z tego, że nie będą one w pełni poprawnie funkcjonować w okresie jesienno-zimowym, ze względu na występowanie w tym czasie niskiego nasłonecznienia. Należy jednak pamiętać, że produkcja energii elektrycznej przez panele fotowoltaiczne odbywa się także w pochmurne dni. Jest ona oczywiście mniej wydajna, ale pomimo to wciąż pozwala każdego dnia doładowywać akumulator zastosowany w lampie solarnej LED. W związku z tym solarne lampy LED ładują się także w pochmurne dni, a ich działanie wciąż jest niezmienne także w miesiącach jesiennych oraz zimowych. 

O czym pamiętać, aby lampa solarna LED działała skutecznie w okresie jesienno-zimowym?

Aby mieć pewność, że lampa solarna LED będzie zapewniać skuteczne oświetlenie w okresie jesienno-zimowym warto przede wszystkim zadbać o jej montaż w odpowiednim miejscu. Zastosowany w niej panel fotowoltaiczny powinien być stale wystawiony na działanie promieni słonecznych. Nie powinny go więc zasłaniać liście drzew, czy cień jaki rzuca budynek lub inne obiekty znajdujące się w otoczeniu oprawy oświetleniowej. 

Ponadto w należy także zadbać o odpowiednią czystość paneli fotowoltaicznych, która bezpośrednio wpływa na ich wydajność produkcji energii elektrycznej. Oprócz ich regularnego oczyszczania z zabrudzeń zwłaszcza zimą warto również zwracać uwagę na to, czy na ich powierzchni nie zalega śnieg, który blokuje dostęp promieni słonecznych do paneli, a tym samym uniemożliwia produkcję prądu. 

Podsumowując, to jak długo świeci lampa solarna LED, zależy przede wszystkim od pojemności zastosowanego w niej akumulatora, która powinna być zawsze ściśle dobrana do mocy LED oprawy. W przypadku naszych solarnych lamp LED-owych czas ten wynosi nawet do 3 nocy po pełnym naładowaniu akumulatora. Zachęcamy więc z zapoznania się z naszymi produktami!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl