do kasy suma: 0,00 zł
Ile kosztuje lampa solarna LED? 0
Ile kosztuje lampa solarna LED?

Ile kosztuje lampa solarna LED?

Ile trzeba zapłacić za lampę solarną LED? Jaki jest koszt zakupu lampy solarnej LED? Te i wiele podobnych pytań stale powtarzają się w przypadku nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań jakimi są solarne lampy LED-owe. Dlatego też postanowiliśmy na nie odpowiedzieć. Dodatkowo w tym artykule prezentujemy także elementy, które mają największy wpływ na cenę lamp solarnych LED. 

Jaka jest średnia cena lamp solarnych LED?

Trudno jednoznacznie określić to ile kosztuje lampa solarna LED. Jej cena uzależniona jest bowiem od wielu czynników. Dobrej jakości modele uliczne wiążą się jednak niemal zawsze z wydatkiem powyżej tysiąca złotych. Ich cena oscyluje bowiem w granicach od dwóch do nawet dziesięciu tysięcy złotych. 

Warto jednak pamiętać, że w przypadku lamp solarnych LED nie należy oszczędzać. Tego typu oszczędności zawsze odbywają się bowiem kosztem ich jakości i funkcjonalności. Dlatego też chcąc cieszyć się ze wszystkich zalet tego ekologicznego rozwiązania oświetleniowego, warto postawić na droższe modele. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że po ich zamontowaniu nie będą one generowały już niemal żadnych wydatków związanych z ich użytkowaniem, a jedynie oszczędności wynikające z braku rachunków za energię elektryczną niezbędną do zasilania klasycznego oświetlenia. 

Co ma największy wpływ na cenę solarnych lamp LED?

Jak już wspominaliśmy wcześniej, cena lamp solarnych LED zależy od wielu czynników. Największy wpływ na nią mają jednak ich parametry oraz kilka elementów przekładających się na funkcjonalność i wygodę użytkowania tych źródeł światła. 

Moc LED

Podstawowym elementem wpływającym na cele lamp solarnych jest ich moc LED. Im jest ona większa, tym lampa jest droższa, gdyż to właśnie od niej zależy także moc panele fotowoltaicznego, który będzie w stanie wyprodukować odpowiednią ilość energii elektrycznej w ciągu dnia, a także pojemność akumulatora, który ją skumuluje, aby zasilać lampę nocą. Dodatkowo moc lampy LED przekłada się także na jej skuteczność oświetleniową. Dlatego też przed zakupem lampy warto zawsze dokładnie określić swoje potrzeby, aby móc uniknąć zbędnych wydatków.

Moc panela fotowoltaicznego

Kolejnym elementem wpływającym na cenę solarnej lampy ulicznej LED jest moc zastosowanego w niej panela fotowoltaicznego. Analogicznie jak w przypadku mocy LED samej lampy im jest ona większa, tym dany model będzie droższy, gdyż wymaga zastosowania większego panelu solarnego. 

Dodatkowo w przypadku paneli solarnych cena lampy uzależniona jest także od ich rodzaju. W lampach solarnych LED montowane są bowiem zarówno modele polikrystaliczne, jak i monokrystaliczne. Przy czym monokrystaliczne panele solarne cechują się większą wydajnością. Dzięki temu przy mniejszych wymiarach są w stanie wyprodukować więcej energii. Dlatego też są one korzystniejszym rozwiązaniem i to właśnie one stosowane są we wszystkich lampach solarnych LED dostępnych w naszej ofercie

Pojemność i rodzaj zastosowanego akumulatora

Pojemność akumulatora to kolejny czynnik mający duży wpływ na to ile kosztuje ogrodowa lub uliczna lampa solarna LED. W tym przypadku także im jest ona większa, tym cena lampy jest wyższa. Oprócz pojemności akumulatorów znaczenie ma także ich rodzaj. Najlepsze modele pod względem ich wydajności oraz żywotności to akumulatory litowo-jonowe (Li-ion), a także litowo-fosforanowo-żelazowe (LiFEPO4). Oszczędność na akumulatorze zastosowanym w lampie solarnej LED może natomiast wpływać na konieczność jego częstej wymiany lub niepoprawne funkcjonowanie oprawy oświetleniowej, ze względu na to, że nie będzie do niej dostarczana dostateczna ilość energii elektrycznej. 

Jakość wykonania

Nie bez znaczenia na cenę lamp solarnych LED ma także ich jakość wykonania. To od niej zależy jednak również ich trwałość i niezawodność oraz odporność na uszkodzenia. Dlatego też warto przede wszystkim wybierać modele z obudowami wykonanymi z metali odpornych na korozję oraz skonstruowanymi tak, aby były one przystosowane do zastosowań zewnętrznych spełniając klasę szczelności IP67. 

Dodatkowe funkcje

Ostatnim elementem, który ma wpływ na to, ile kosztuje uliczna lampa solarna LED, czy każdy inny jej model są natomiast jej dodatkowe funkcje oraz wyposażenie. Cena naszych lamp solarnych LED wynika więc także z tego, że zastosowane są w nich między innymi:

  • czujniki ruchu, pozwalające na zaprogramowanie ich tak, aby włączały się, dopiero kiedy ktoś znajduje się w oświetlanym przez nie obszarze, 
  • czujniki zmierzchu, odpowiedzialne za to, że lampa uruchamia się samodzielnie od razu po zapadnięciu zmroku, 
  • programatory, pozwalające zaprogramować pracę lampy solarne LED w wielu różnorodnych trybach, 
  • podzespoły pozwalające na sterowanie ich pracą za pomocą pilota. 

Dodatkowe koszty związane z montażem ulicznych lamp solarnych LED

Planując zakup i montaż lampy solarnej LED w przypadku związanych z tym kosztów należy wziąć pod uwagę także to, że będą one składać się nie tylko z samej oprawy oświetleniowej, ale także dodatkowych elementów. Wyróżnić wśród nich można przede wszystkim koszty związane z wykonaniem fundamentu lub zakupem prefabrykowanego fundamentu, które zapewniają stabilne i bezpieczne osadzenie lampy solarnej LED w podłożu. Dodatkowym wydatkiem będzie także zakup słupa oświetleniowego, na którym zostanie umieszczona lampa, którego cena zależy od jego wysokości.

Podsumowując, to ile kosztuje lampa solarna LED, zależy od wielu czynników. Nie należy jednak oszczędzać podczas jej zakupu, gdyż tanie modele najczęściej nie oferują funkcjonalności, którą gwarantują, chociażby lampy solarne LED dostępne w naszym sklepie. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl