Gdzie może zostać zastosowane oświetlenie solarne LED? 0
Gdzie może zostać zastosowane oświetlenie solarne LED?

Gdzie może zostać zastosowane oświetlenie solarne LED?

Jeszcze do niedawna oświetlenie solarne było kojarzone jedynie z małymi, dekoracyjnymi lampami ogrodowymi, które nie zapewniały zbyt wysokiej skuteczności oświetleniowej. Obecnie lampy solarne LED to rozwiązanie niezwykle uniwersalne, które może być stosowane w wielu różnorodnych przypadkach. Możliwe jest to natomiast za sprawą połączenia w nich energooszczędnej technologii LED oraz paneli fotowoltaicznych produkujących energię elektryczną z wykorzystaniem darmowego źródła w postaci promieni słonecznych. 

Jakie możliwości zapewniają lampy solarne LED?

Lampy solarne LED to rozwiązanie, które zapewnia wiele możliwości. Przede wszystkim tego typu oświetlenie z powodzeniem może zostać zastosowane wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości skorzystania ze źródła energii elektrycznej. Jest więc rozwiązaniem problemów związanych z infrastrukturą, a właściwie jej brakiem na obszarach, które wymagają z różnych powodów zastosowania źródła światła. 

Dodatkowo do zalet jakimi wyróżniają się lampy solarne LED, zaliczyć można także ich łatwy montaż, który trwa o wiele krócej i wymaga wykonania mniejszej liczby czynności niż w przypadku klasycznych rozwiązań oświetleniowych. 

Omawiając możliwości jakie zapewnia nowoczesne oświetlenie solarne LED, jakie znaleźć można w naszej ofercie, należy także wspomnieć, że tego typu lampy dostępne są w wielu różnorodnych wariantach do wyboru zarówno pod względem ich wyglądu, jak i zastosowanych w nich rozwiązań oraz mocy i skuteczności oświetleniowej. 

Jakie możliwości zastosowania zapewniają lampy solarne LED?

Bardzo dobre parametry użytkowe oraz szeroki wybór lamp solarnych LED sprawia, że obecnie mogą być one zastosowane niemal wszędzie, a nawet zastępować klasyczne lampy zasilane energią elektryczną z sieci. Dlatego też poniżej prezentujemy 5 przestrzeni, w których z powodzeniem mogą zostać wykorzystane lampy solarne LED.

Oświetlenie terenów miejskich

Podstawowe zastosowanie jakie znajdują lampy solarne LED to oświetlenie obszarów na terenach miast. W tym przypadku mogą być one wykorzystane jako źródło światła zarówno w parkach, jak i na skwerach i placach. Dodatkowo po dobraniu ich odpowiedniego modelu doskonale sprawdzają się jako lampy doświetlające wszelkiego rodzaju ciągu komunikacyjne oraz przejścia dla pieszych, zwiększając tym samym bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

Oświetlenie terenów wiejskich 

Uliczne lampy solarne LED to także doskonale rozwiązanie w przypadku oświetlania wsi, zwłaszcza w obszarach, w których nie ma dostępu do zasilania z sieci energetycznej, co jest wciąż częstym problemem w przypadku bocznych dróg prowadzących do gospodarstw oraz budynków mieszkalnych. Lampy solarne LED o odpowiedniej mocy, zamontowane we właściwej ilości są w stanie zagwarantować tak samo skuteczne oświetlenie, jak klasyczne rozwiązania, tym samym zwiększając bezpieczeństwo mieszkańców terenów wiejskich. 

Oświetlenie ogrodów

W przypadku zastosowania lamp solarnych LED w ogrodach i na posesjach prywatnych wciąż nie chodzi o ich niewielkie modele, a pełnowymiarowe oprawy oświetleniowe, które dostępne są w wariantach przeznaczonych do montażu nie tylko na słupach, ale także w bezpośrednio w gruncie lub na ścianach budynków. Dzięki temu są one w stanie zagwarantować w pełni skuteczne oświetlenie spełniające wszystkie swoje najistotniejsze funkcje. 

Oświetlenie obiektów sportowych

Brak oświetlenia obiektów sportowych wyłącza je z użytkowania w porach wieczornych. Zastosowanie klasycznych rozwiązań jest natomiast najczęściej nieopłacalne dla ich zarządców. Dlatego też również w przypadku wszelkiego rodzaju boisk sportowych, kortów czy pól golfowych i innych zewnętrznych obiektów przeznaczonych do rekreacji z powodzeniem mogą zostać zastosowane lampy solarne LED. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że przystosowane do tego modele, które znaleźć można w naszej ofercie, cechują się dużą mocą i strumieniem świetlnym równym nawet ponad 10 000 lumenów, przez co gwarantują bardzo wysoką skuteczność oświetleniową. 

Podsumowując, lampy solarne LED to doskonała alternatywa dla klasycznych rozwiązań oświetleniowych, która nie generuje niemal żadnych kosztów związanych z ich eksploatacją, a do tego może być stosowana nawet w miejscach pozbawionych infrastruktury energetycznej. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą pełną ofertą lamp solarnych LED podzieloną na różne kategorie, względem ich zastosowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:8cbdb267068a569a1897ee6213c5662f#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl