Funkcjonalność i wygoda w jednym, czyli zalety programatorów oświetlenia w lampach solarnych SolarLED 0
Funkcjonalność i wygoda w jednym, czyli zalety programatorów oświetlenia w lampach solarnych SolarLED

Funkcjonalność i wygoda w jednym, czyli zalety programatorów oświetlenia w lampach solarnych SolarLED

Lampy solarne dostępne w SolarLED to nie tylko bezkosztowe i ekologiczne rozwiązania oświetleniowe. To także oprawy wyposażone w najnowsze technologie, które zwiększają wygodę ich użytkowania. Jedną z nich jest natomiast możliwość wyboru ich trybu oświetlenia za pomocą programatora. Na czym wobec tego ta funkcja polega i jakie są jej zalety?

Czym są tryby oświetlenia stosowane w naszych lampach solarnych LED?

Tryby oświetlenia stosowane w naszych lampach solarnych LED to nic innego jak możliwość dostosowania w prosty sposób tego, z jaką intensywnością oraz przez jaki czas mają one emitować oświetlenie. Stosowane są w większości dostępnych w SolarLED modeli lamp solarnych, wśród których wyróżnić można między innymi oprawy oświetleniowe z kolekcji Polaris, Splix czy Jupiter. Funkcja ta możliwa jest dzięki zastosowaniu w lampach programatora. Ustawiony program ich pracy sygnalizowany jest natomiast za pomocą odpowiedniego koloru diody sygnalizacyjnej, której każdy kolor oznacza inny tryb pracy lampy.

Rodzaje trybów oświetlenia

Rodzaje trybów oświetlenia stosowanych w naszych lampach solarnych LED uzależnione są od danego modelu. Minimalna ich liczba to 3, natomiast maksymalna 5. W przypadku lampy solarnej Splix wyposażonej w programator z 5 trybami pracy pozwalają one wobec tego na jej ustawienie, tak aby pracowała ona zgodnie z:

  • programem L, w przypadku którego oświetlenie emitowane jest ze 100% mocą przez pierwsze 2 godziny po jej włączeniu się, następnie przez kolejne 2 godziny jego moc spada do 70%, aż ostatecznie moc światła zostaje obniżona do 20% na 8 godzin, 
  • programem T, w przypadku którego oświetlenie emitowane jest, że 50% mocą przez pierwszą godzinę po jej włączeniu się, następnie przez kolejne 4 godziny jego moc zwiększa się do 100%, po ich upływie powraca do intensywności na poziomie 50% na 3 godziny, aż ostatecznie moc światła zostaje obniżona do 25% na 4 godziny, 
  • programem S, w przypadku którego oświetlenie emitowane jest ze 100% mocą przez pierwsze 6 godzin po jej włączeniu się, następnie przez kolejne 6 godziny jego moc spada do 50%, 
  • programem M, w przypadku którego oświetlenie emitowane jest ze 30% mocą do momentu wykrycia przez lampę ruchu, który zwiększa moc oświetlenia do 100%, 
  • programem U, w przypadku którego oświetlenie emitowane jest ze 100% mocą przez pierwsze 2 godziny po jej włączeniu się, następnie przez kolejne 2 godziny jego moc spada do 70%, a kolejno znów na dwie godziny spada do 50%, aż ostatecznie jego moc zostaje obniżona do 20% na 2 godziny, przy czym po wykryciu ruchu moc oświetlenia lampy zwiększa się automatycznie do 50%. 

W jaki sposób odbywa się sterowanie trybami oświetlenia w naszych lampach solarnych LED?

Ze względu na montaż lamp solarnych LED na słupach, których wysokość wynosi kilka metrów, sterowanie ich trybami pracy realizowane jest za pomocą dołączonego do nich pilota, zasilanego za pomocą klasycznych baterii. Wyposażony jest on w przyciski z oznaczeniami literowymi włączającymi określony tryb pracy lampy, a także przyciski pozwalające na włączanie i wyłączanie lampy oraz ręczne sterowanie natężeniem ich światła. Dzięki temu obsługa funkcji różnych trybów pracy naszych lamp solarnych LED jest niezwykle intuicyjna i wygodna w obsłudze i może być realizowana nawet z pewnej odległości lub bez konieczności wychodzenia z budynku, o ile pozwala na to zasięg pilota.

Zalety zastosowania możliwości wyboru trybu oświetlenia generowanego przez lampę solarną LED

Nowoczesne rozwiązanie, jakim jest kilka trybów pracy do wyboru, sprawia że lampy solarne LED dostępne w naszej ofercie idealnie dopasowują się do różnorodnych potrzeb ich użytkowników, a także każdej pory roku i występującego w niej nasłonecznienia. Pozwalają one w zależności od miejsca montażu lampy na dostosowanie ich sposobu działania. Dodatkowo dzięki programatorowi można optymalnie wykorzystywać energię skumulowaną w akumulatorach lamp. Przez co są one w stanie przez dłuższy czas skutecznie oświetlać przestrzenie nawet w przypadku występowania kilku bez słonecznych dni, które uniemożliwiają pełne naładowanie się ich baterii. 

Podsumowując, programator to nowoczesne rozwiązanie, które stosujemy w naszych lampach solarnych LED, aby zwiększyć ich funkcjonalność i sprawić, żeby były one w pełni dostosowane do użytkowania w polskich warunkach klimatycznych, w których poziom nasłonecznienia w ciągu dnia uzależniony jest od pory roku. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl