Estetyka, ekologia i wysoka skuteczność oświetleniowa — czyli parkowe lampy solarne LED 0
Estetyka, ekologia i wysoka skuteczność oświetleniowa — czyli parkowe lampy solarne LED

Estetyka, ekologia i wysoka skuteczność oświetleniowa — czyli parkowe lampy solarne LED

Parkowe lampy solarne LED to doskonała alternatywa dla klasycznych lamp oświetlających tego typu przestrzenie. Cechują się one wieloma zaletami zarówno pod względem wizualnym, jak i użytkowym. Dodatkowo są w pełni przyjazne dla środowiska oraz nie generują kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej. W tym wpisie skupiamy się więc na nich, omawiając: czym wyróżniają się parkowe lampy solarne LED, w jakich miejscach mogą być zastosowane, a także prezentujemy ich modele dostępne w naszym sklepie. 

Czym charakteryzują się parkowe lampy solarne LED?

Solarne lampy parkowe LED cechują się przede wszystkim dekoracyjnym designem, za którego sprawą idealnie wpisują się w architekturę terenów zielonych. Przystosowane są one do zamontowania na słupach, których dobór zależy wyłącznie od wizji osób odpowiedzialnych za projekt parku. 

Jeśli chodzi natomiast o parametry użytkowe parkowych lamp solarnych LED, zaliczyć można do nich:

  • odporność na działanie zmiennych temperatur oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych, 
  • wysoką trwałość i niezawodność,
  • wysoką skuteczność oświetleniową zależna od wybranego modelu, 
  • brak konieczności przyłączania ich do sieci energetycznej. 

Każda solarna lampa parkowa LED wyposażona jest w panel fotowoltaiczny odpowiedzialny za produkcję energii elektrycznej za pomocą promieni słonecznych, a także akumulator przeznaczony do kumulowania prądu. Dzięki temu są one w stanie zapewnić skuteczne oświetlenie nawet przez 12 godzin nocnych. 

Gdzie mogą być stosowane parkowe lampy solarne LED?

Nowoczesne solarne lampy parkowe LED mogą być stosowane, jak sama ich nazwa wskazuje w parkach do oświetlania alejek, ścieżek i tras. Doskonale sprawdzają się one także w przypadku oświetlenia placów, ścieżek rowerowych czy tras spacerowych, a także terenów zielonych przynależących do hoteli czy pensjonatów. Ze względu na swój design z powodzeniem mogą być również stosowane w zabytkowych częściach miast, nie zaburzając ich estetyki. 

Jakie są zalety parkowych lamp solarnych LED?

Podstawową zaletą, jaką wyróżniają się parkowe lampy solarne LED, jest możliwość zamontowania ich w niemal dowolnym miejscu. Nie wymagają one bowiem przyłączenia ich do sieci energetycznej, w związku z tym ich umiejscowienie jest niczym nieograniczone. Parkowe lampy solarne LED sprawdzają się wobec tego nawet w miejscach oddalonych od infrastruktury, pozwalając je skutecznie oświetlać, a tym samym zapewniać bezpieczeństwo osób znajdujących się na tym terenie.

Ponadto tego typu lampy to rozwiązanie niezwykle ekologiczne, gdyż bazują one na promieniach słonecznych, tym samym nie przyczyniając się do zanieczyszczania klimatu przez elektrownie. Z tego samego powodu koszty związane z eksploatacją solarnych lamp parkowych LED są niemal zerowe. To z kolei pozwala przynieść spore oszczędności w skali roku dla jednostek samorządowych związane z mniejszymi wydatkami na zakup energii elektrycznej do zasilania oświetlenia terenów zielonych. 

Do zalet solarnych lamp parkowych LED zaliczyć należy również to, że ich montaż przebiega sprawnie i bezproblemowo. Nie wymaga on bowiem przygotowywania skomplikowanej dokumentacji projektowej czy konsultowania go z zakładem energetycznym. Każda lampa tego typu jest autonomicznym modelem, gotowym do działania od razy po jej zamontowaniu. 

Modele parkowych lamp solarnych LED dostępnych w naszej ofercie

W SolarLED znaleźć można szeroki wybór lamp solarnych LED, w związku z tym wśród nich nie mogło także zabraknąć modeli parkowych. Poniżej prezentujemy więc 3 ich najciekawsze modele. 

Nowoczesna, estetyczna parkowa lampa solarna LED Saturn 

Pierwszym modelem solarnej lampy LED parkowej, który znaleźć można w naszej ofercie, jest lampa Saturn. Wyróżnia się ona nowoczesnym designem oprawy oświetleniowej o okrągłym kształcie wyposażonej w źródła światła LED rozlokowane w kilku miejscach. Zastosowany w tym modelu panel fotowoltaiczny umieszczony został natomiast w górnej części oprawy. Dzięki temu, że jest on z nią zintegrowany, całość prezentuje się estetycznie. Moc lampy wynosząca 13 W przekłada się natomiast na strumień świetlny na poziomie 2000 lumenów o białej barwie światła. Po pełnym naładowaniu akumulatora parkowa lampa solarna LED Saturn jest z kolei w stanie świecić nieprzerwanie nawet przez 3 noce. 

Okrągła parkowa lampa solarna LED Visage

Parkowa lampa solarna LED Visage to kolejny model, który bazuje na okrągłym kształcie oprawy oświetleniowej oraz nowoczesnym, stylowym wyglądzie. Idealnie współgra on więc z brukowanymi alejkami w miejskich parkach, zapewniając przy tym ich skuteczne oświetlenie. Podobnie jak w poprzedniej lampie w tym przypadku posiada ona również zintegrowany panel fotowoltaiczny ulokowany w górnej części, który pozostaje niewidoczny. Solarna lampa LED parkowa Visage zapewnia przy pełnym naładowaniu akumulatora od 2 do 3 nocy ciągłego świecenia, jej moc to natomiast 16 W. Strumień świetlny lampy to z kolei 3000 lumenów. Model ten wyposażony jest również w czujnik zmierzchu oraz ruchu. 

Stylizowana parkowa lampa solarna LED Alnitak 

Parkowa lampa solarna LED Alnitak wyróżnia się przede wszystkim designem stylizowanym na klasyczne lampy parkowe. Do jej zalet zaliczyć można natomiast to, że  może być ona montowana na słupach zarówno pojedynczo, jak i w większej liczbie tworząc tym samym kilkupunktowe źródło światła. Moc lampy to z kolei 13 W, a jej strumień świetlny to 2000 lumenów. Panele solarne zastosowane w tym modelu umiejscowione są w górnej części, nie zaburzając estetyki oprawy oświetleniowej. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl