Dlaczego deweloperzy powinni zainteresować się lampami solarnymi LED? 0
Dlaczego deweloperzy powinni zainteresować się lampami solarnymi LED?

Dlaczego deweloperzy powinni zainteresować się lampami solarnymi LED?

Współczesny rynek nieruchomości znacznie zmienił się w ciągu ostatnich lat. Jeszcze do niedawna w przypadku wyboru nieruchomości na rynku pierwotnym najważniejszy był odpowiedni metraż oraz lokalizacja obecnie do tych wytycznych dochodzi także energooszczędność i ekologiczność zastosowanych przez dewelopera rozwiązań. W związku z tym lampy solarne LED są jednym z elementów, które mogą pomóc deweloperom sprostać wymaganiom klientów. Dlaczego? O tym poniżej.

Na co zwracają obecnie uwagę osoby kupujące mieszkania na rynku pierwotnym?

Obecnie osoby poszukujące mieszkań na rynku pierwotnym o wiele częściej zwracają uwagę na to, czy i na jakie rozwiązania związane z energooszczędnością budynków oraz ich ekologicznością zdecydował się zastosować dany deweloper. Oczekują oni od niego tego, że mieszkanie nie tylko będzie miało optymalny metraż i właściwą lokalizację, ale także, że zapewni im pod każdym względem komfort mieszkania w nich oraz wygodę i nowoczesne rozwiązania w cenie lokalu mieszkalnego. 

W związku z tym doceniają oni wszelkiego rodzaju rozwiązania mające na celu oszczędzanie energii, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do środowiska oraz podnoszące ich poczucie bezpieczeństwa

Dlatego też deweloperzy, chcąc wyróżnić się na rynku i stać się konkurencyjni ze swoją ofertą powinni stawiać w przypadku swoich inwestycji na elementy, które pozwolą sprostać tym wymaganiom, do których zaliczyć można właśnie między innymi lampy solarne LED, które bazują na produkcji energii elektrycznej ze słońca, która następnie zasila je bez ponoszenia kosztów.

Deweloperzy między wymaganiami klientów a dyrektywą europejską obowiązującą od 2021 roku

Same wymagania stawiane przez potencjalnych nabywców mieszkań z rynku pierwotnego to jednak niejedyne wyzwanie przed jakim stają obecni deweloperzy. Dodatkowo muszą oni także dostosować swoje budynki do wprowadzonych od 1 stycznia 2021 roku norm związanych z ich energooszczędnością i ekologicznością. Wymagania te związane są także z obszarem wokół budynków. Dlatego też, aby móc je spełnić, chcąc nie chcąc muszą się oni zainteresować nowoczesnymi rozwiązaniami, które są w pełni ekologiczne i przyjazne naszej planecie. Dla wielu z nich będzie to trudne. Ci, którzy jednak zdołają odnaleźć się w nowej rzeczywistości, z pewnością nie będą mogli narzekać na sprzedaż swoich mieszkań.

Lampy solarne LED rozwiązaniem dla deweloperów

Oba wymienione czynniki sprawiają, że obecnie deweloperzy decydują się na stosowanie w swoich inwestycjach takich rozwiązań jak panele fotowoltaiczne, rekuperacja czy też pompy ciepła oraz filtry powietrza. Wszystkie z nich dotyczą jednak stricte samych budynków mieszkalnych. Ciekawym rozwiązaniem w ich przypadku okazują się jednak także uliczne i parkowe lampy solarne LED, dzięki którym mogą oni oświetlić obszar wokół budynków wielorodzinnych bez ponoszenia w przyszłości kosztów

Lampy solarne LED spełniają zarówno wymagania związane z normami europejskimi, jak i te stawiane przez potencjalnych kupujących. Są one bowiem w pełni ekologiczne, gdyż do swojego działania nie potrzebują przyłączenia ich do sieci energetycznej. Tym samym są one także oszczędne, gdyż nie generują żadnych kosztów eksploatacyjnych, a jedynym wydatkiem, jakiego wymagają, jest ten związany wyłącznie z ich zakupem i zamontowaniem w wyznaczonych miejscach. W przypadku samego montażu okazują się one jednak także niemal bezproblemowe. Mogą być bowiem umiejscowione w niemal dowolnym miejscu, w którym do zastosowanych w nich paneli fotowoltaicznych będą docierać promienie słoneczne.

Ponadto mnogość modeli lamp solarnych LED dostępnych, chociażby w ofercie naszego sklepu sprawia, że z łatwością można je dopasować do niemal każdej stylistyki budynku oraz zastosowanych do jego wykończenia materiałów. Dlatego też całkiem możliwe, że w niedalekiej przyszłości coraz częściej na osiedlach mieszkalnych spotykane będą nowoczesne, ekologiczne lampy solarne LED. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:8cbdb267068a569a1897ee6213c5662f#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl