Czy lampy solarne LED mogą być zasilane z sieci energetycznej? 0
Czy lampy solarne LED mogą być zasilane z sieci energetycznej?

Czy lampy solarne LED mogą być zasilane z sieci energetycznej?

Lampy solarne LED z założenia działają bez konieczności podłączania ich do sieci energetycznej, gdyż potrzebny do ich zasilania prąd, są one w stanie same wyprodukować za pomocą zastosowanych w nich paneli fotowoltaicznych. W związku z tym najczęściej montowane są one w miejscach, w których brakuje dostępu do zasilania elektrycznego. Niewiele osób wie jednak, że niektóre ich modele z powodzeniem mogą działać w sposób hybrydowy. 

Lampa solarna LED zasilana z sieci? To możliwe 

Z założenia lampy solarne LED nie wymagają podłączania ich do sieci energetycznej, gdyż są one samowystarczalnym rozwiązaniem, produkującym prąd potrzebny do ich zasilania za pomocą wchodzących w ich skład paneli fotowoltaicznych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu oświetlenie mogło być zasilane dwojako. Zarówno za pomocą energii słonecznej zamienianej na energię elektryczną, jak i sieci energetycznej.

Doskonałym przykładem pozwalającym zrealizować to rozwiązanie jest dostępna w naszym sklepie uliczna lampa solarna Strit. Model ten wyposażony jest panel solarny o mocy 80 W, a także akumulator o pojemności 34,56 kWh. Dzięki temu potrzebuje on do jego ładowania 6 godzin bezpośredniego światła padającego na panel fotowoltaiczny, aby lampa mogła świecić przez 12 godzin. Oprócz tego umożliwia on jednak podłączenie jej także do sieci energetycznej, wspomagającej działanie lampy na przykład podczas pochmurnych dni. 

Gdzie sprawdzi się hybrydowe oświetlenie solarne LED?

Solarne oświetlenie hybrydowe, które może być zasilane zarówno za pomocą energii słonecznej, jak i sieci energetycznej to rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie lampy solarne LED muszą przez całą noc zapewniać niezmienny, skuteczny strumień świetlny. Dzięki połączeniu tych dwóch form zasilania w okresach, w których występuje duże nasłonecznienie, mogą one działać bez pobierania prądu z sieci. Z kolei, kiedy poziom nasłonecznienia spada, nie zapewniając tym samym możliwości pełnego naładowania akumulatora w lampie, jej funkcjonowanie w nocy może być wspomagane przez zasilanie sieciowe. 

Dodatkowo tego typu oświetlenie jest także świetnym rozwiązaniem w miejscach narażonych na okresowe przerwy w dostawach energii elektrycznej. Zasilanie solarne pozwala bowiem w przypadku takich lamp zapewnić ciągłość oświetlenia, nawet kiedy są one pozbawione dostępu do energii elektrycznej. 

Zalety lamp solarnych LED z możliwością przyłączenia do sieci energetycznej

Oprócz wymienionych powyżej zalet związanych z gwarancją niezawodności ulicznych lamp solarnych LED, które jednocześnie podłączone są do sieci energetycznej, wymienić można dodatkowo również wiele innych korzyści tego rozwiązania. Jedną z nich jest na przykład możliwość obniżenia w ten sposób rachunków za energię elektryczną potrzebną do zasilenia oświetlenia ulicznego nawet o 80%. Przez większość roku tego typu lampy, nie będą bowiem pobierać prądu z sieci lub będą robić to w nieznacznym stopniu. Co przy obecnych cenach energii elektrycznej jest bardzo dużym plusem. 

Kolejną z zalet tego typu rozwiązania oświetleniowego zastosowanego w przestrzeni publicznej jest natomiast zapewnienie ciągłości oświetlania wybranego obszaru bez względu zarówno na warunki pogodowe, w tym także poziom nasłonecznienia w danych okresach, jak i także awarie sieci energetycznej. W tym przypadku ma to bardzo duże znaczenie na przykład, jeśli chodzi o oświetlenie montowane przy przejściach dla pieszych lub w obszarze ruchliwych ciągów komunikacyjnych. 

Podsumowując, uliczne lampy solarne LED to rozwiązanie, które nie tylko pozwala wygenerować oszczędności, jeśli chodzi o koszty związane z zakupem energii elektrycznej potrzebnej do zasilania oświetlenia ulicznego. Dodatkowo w przypadku modeli, które mogą być zasilane hybrydowo, pozwalają one bowiem także na zapewnienie ciągłości oświetlenia w newralgicznych obszarach, w których jego znaczenie jest naprawdę duże. Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z ofertą tego typu ulicznych lamp solarnych LED dostępnych w naszym sklepie. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:8432434d702a4c6885389db728be48b9#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl