Co wyróżnia uliczne lampy solarne LED z kolekcji Splix? 0
Co wyróżnia uliczne lampy solarne LED z kolekcji Splix?

Co wyróżnia uliczne lampy solarne LED z kolekcji Splix?

W naszym sklepie znaleźć można różnorodne lampy solarne LED, zaprojektowane specjalnie z myślą o przestrzeniach publicznych, obiektach sportowych i prywatnych posesjach oraz tarasach. Wśród nich wyróżnić można natomiast nowoczesną kolekcję lamp solarnych LED Splix, których parametry sprawiają, że są one nowoczesnymi produktami spełniającymi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jeśli jesteś więc ciekaw, co je wyróżnia spośród innych lamp solarnych LED dostępnych na rynku, zapraszamy do lektury!

Nowoczesny design i wysoka jakość wykonania lamp solarnych LED Splix

Pierwszym elementem, który od razu rzuca się w oczy, kiedy mówimy o lampach solarnych LED z kolekcji Splix jest ich ciekawy, nowoczesny design. Ich klosz cechuje się bowiem obłym kształtem pozbawionym ostrych krawędzi, który jest przyjemny w odbiorze oraz wyróżnia się na tle tradycyjnych lamp ulicznych czy ogrodowych. Z kolei zastosowany w nich panel solarny ma optymalne wymiary, przez co idealnie komponuje się z całą konstrukcją. Całość wykończona jest natomiast w estetycznym, jasnym kolorze pozwalającym dopasować go do niemal każdej lokalizacji i znajdujących się w nim obiektów czy roślinności. 

Na szczególną uwagę zasługuje także materiał, z jakiego są wykonywane lampy solarne LED z kolekcji Splix. Jest nim bowiem lekkie, a zarazem odporne na uszkodzenia oraz korozję aluminium. Dzięki temu lampy te cechują się wieloletnią trwałością oraz perfekcyjnym, niezmiennym wyglądem. 

Polikrystaliczny panel fotowoltaiczny z możliwością regulacji kąta nachylenia oraz wysokiej jakości bateria

Jak sama nazwa wskazuje lampy solarne LED z kolekcji Splix do oświetlenia wybranych obszarów, w których zostaną zamontowane, wykorzystują promienie słoneczne. Możliwe jest to za sprawą zastosowanych w nich paneli fotowoltaicznych będących ogniwami polikrystalicznymi. Dzięki temu nie wpływają one znacznie na finalny koszt lampy oraz jednocześnie wydajnie przetwarzają energię słoneczną na energię elektryczną w ciągu dnia, która następnie jest kumulowana w baterii. Ponadto montowane są one na specjalnych elementach pozwalających na zmianę kąta ich nachylenia, oznacza to więc, że bez problemu można dopasowywać ich położenie do położenia słońca na niebie w ciągu roku, aby uzyskiwać jak najlepszą wydajność w produkcji energii elektrycznej z promieni słonecznych. 

Jeśli chodzi natomiast o same baterie stosowane w tych lampach solarnych LED, są nimi nowoczesne modele litowo-jonowe cechujące się żywotnością do nawet 50 000 godzin lub 2000 cykli oraz niewielką wagą i wydajnością. Montowane są one tak, aby w przypadku kiedy ulegną już zużyciu, ich wymiana była prosta i nie wymagała skomplikowanego rozkręcania wnętrza lampy. Za ich sprawą modele te są natomiast w stanie zapewnić oświetlenie przez około 3 nocy, w momencie, kiedy ich baterie są w pełni naładowane. 

Innowacyjne technologie dopasowujące pracę lampy do każdych warunków

Lampy solarne LED Splix to jednak nie tylko wysoka jakość wykonania i wydajne systemy fotowoltaiczne pozwalające korzystać z nich bez podłączenia do sieci energetycznej. To także nowoczesne rozwiązania, dzięki którym ich użytkowanie jest proste i bezproblemowe. Wyposażone są one bowiem między innymi w czujnik zmierzchu oraz ruchu. Pierwszy z nich załącza więc automatycznie lampę w momencie, kiedy słońce znajduje się za horyzontem oraz wyłącza ją o świcie wraz z jego pierwszymi promieniami zwiastującymi nowy dzień. Dzięki temu wykorzystanie energii elektrycznej jest o wiele optymalniejsze niż w przypadku tradycyjnych włączników czasowych stosowanych w klasycznych lampach ulicznych. 

Z kolei czujnik ruchu pozwala zwiększać intensywność padających promieni świetlnych automatycznie po wykryciu ruchu w jego polu widzenia. Oznacza to więc, że lampa może zapewniać subtelne oświetlenie przez całą noc, którego intensywność będzie zwiększana po wykryciu ruchu, dla większego bezpieczeństwa pieszych czy poruszających się pojazdów. 

Dodatkową zaletą lamp solarnych LED Splix jest także to, że ich obudowa wraz z panelem oświetleniowym ma regulowany kąt nachylenia, pozwalający skierować emitowane przez nią promienie świetlne na różne obszary. Dzięki temu może ona oświetlać zarówno wyłącznie obszar znajdujący się pod nią, jak i nieco większą przestrzeń w zależności od potrzeb jej użytkowników.

5 trybów oświetlenia sterowanych zdalnym pilotem

Jeśli dotychczasowe rozwiązania zastosowane w lampach solarnych LED z kolekcji Splix nie zrobiły na Tobie wrażenia pora na innowacyjny element wyróżniający je na rynku. Jest więc nim 5 trybów pracy lampy, które pozwalają dopasować je do indywidualnych potrzeb, a także dowolnie zmieniać między sobą. Sterowanie tymi trybami odbywa się w nich za pomocą dołączonego pilota, który umożliwia także na zdalne włączanie i wyłączanie lampy oraz manualną regulację natężenia oświetlenia o 20% po każdym naciśnięciu przycisku. 

Wśród trybów pracy lamp solarnych LED Splix wyróżnia się natomiast: 

 • program L, w którym lampa generuje 100% natężenia oświetlenia przez pierwsze 2 godziny działania oraz 20% natężenia oświetlenia przez pozostałe 8 godzin, 
 • program T, w którym lampa generuje 100% natężenia oświetlenia przez pierwsze 4 godziny działania oraz 50% natężenia oświetlenia przez kolejne 3 godziny i 25% natężenia oświetlenia przez pozostałe 4 godziny, 
 • program S, w którym lampa generuje 100% natężenia oświetlenia przez pierwsze 6 godzin działania oraz 50% natężenia oświetlenia przez pozostałe 6 godzin,
 • program M, w którym lampa generuje 30% natężenia oświetlenia, a po wykryciu ruchu przełącza natężenie na 100%,
 • program U, w którym lampa generuje 70% natężenia oświetlenia przez pierwsze 2 godziny działania oraz 70% przez kolejne 2 godziny i 50% natężenia oświetlenia przez pozostałe 2 godziny, a po wykryciu ruchu przełącza je automatycznie na 50%. 

Dzięki temu każdy bez względu na miejsce montaży tych lamp może dopasować ich system pracy do indywidualnych potrzeb. 

Kilka wariantów strumienia świetlnego diod LED do wyboru

Nowoczesne, wyposażone w innowacyjne funkcje oraz bazujące na odnawialnych źródłach energii lampy solarne LED z kolekcji Splix dostępne są w naszym sklepie w aż 6 wariantach do wyboru, jeśli chodzi natomiast o poziom ich strumienia świetlnego, który w zależności od wybranego modelu może wynosić: 

 • 2000 lm,
 • 3000 lm,
 • 4000 lm,
 • 5000 lm,
 • 6000 lm,
 • 8000 lm.

Samo oświetlenie emitowane przez lampy posiada natomiast chłodną białą barwę o temperaturze barwowej wynoszącej 5000 K.

Gdzie mogą być stosowane lampy solarne LED Splix?

Wszystkie zalety, jakimi cechują się nasze lampy solarne LED z serii Splix sprawiają więc, że z powodzeniem mogą być one montowane zarówno w przestrzeniach publicznych, takich jak parki, skwery, place, jak i przy drogach w celu ich oświetlenia nocą i zwiększenia bezpieczeństwa kierowców oraz pieszych. Dzięki ich nowoczesnemu jednak uniwersalnemu wyglądowi lampę te znajdują dodatkowo także zastosowanie na prywatnych posesjach, oświetlając ogrody, bramy wjazdowe czy garaże. 

Jeśli więc jesteś zainteresowany zakupem lamp solarnych LED Splix koniecznie odwiedź nasz sklep, gdzie znajdziesz ich wszystkie modele dostępne w naszej ofercie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl