do kasy suma: 0,00 zł
Co wyróżnia profesjonalne lampy solarne LED? 0
Co wyróżnia profesjonalne lampy solarne LED?

Co wyróżnia profesjonalne lampy solarne LED?

Oświetlenie solarne to rozwiązanie, które dla większości osób kojarzy się przede wszystkim z niewielkimi lampami ogrodowymi o niewielkiej wydajności świetlnej. Na szczęście coraz częściej na ulicach polskich miast, w parkach i na skwerach spotkać można także profesjonalne uliczne lampy solarne LED. Co je wobec tego wyróżnia i dlaczego warto w nie zainwestować?

Czym są profesjonalne lampy solarne LED?

Profesjonalne uliczne lampy solarne LED to modele, które przeznaczone są do zastosowania w przestrzeniach miejskich i nie tylko. Zapewniają skuteczne oświetlenie, dzięki zastosowanej w nich technologii LED-owej. Jednocześnie za sprawą tego, że nie wymagają zasilania z sieci energetycznej, są energooszczędnym rozwiązaniem oświetleniowym. 

Najczęściej przyjmują one postać opraw, które przeznaczone są do montażu na słupach o określonej wysokości. Wyposażone są w zintegrowany lub połączony z nimi za pomocą okablowania panel fotowoltaiczny o dużej wydajności dobranej w odpowiedni sposób do ich mocy. Dzięki temu tego typu uliczne lampy solarne LED są w stanie zapewnić skuteczne oświetlenie nawet przez kilka nocy, o ile wcześniej ich akumulator został naładowany w pełni. Przykładem profesjonalnych ulicznych solarnych lamp LED w naszej ofercie są natomiast chociażby modele z kolekcji Jupiter czy też Splix

Czym wyróżniają się profesjonalne lampy solarne LED?

Nowoczesne uliczne lampy solarne bazujące na technologii LED-owego oświetlenia wyróżniają się przede wszystkim tym, że przy niskim poborze energii są w stanie wytworzyć więcej lumenów niż tradycyjne lampy miejskie zasilane z sieci energetycznej. Dodatkowo emitowane przez nie oświetlenie pada wyłącznie w jednym kierunku, przez co nie jest ono rozproszone i skuteczniej rozjaśnia wybrany obszar. 

Ponadto lampy solarne LED zapewniają białe światło, które nie zakłamuje barw czy kształtów obiektów, które oświetlają. Dzięki temu są one lepiej i wyraźniej widoczne, co z kolei przekłada się na mniejsze zmęczenie wzroku podczas poruszania się po obszarach oświetlonych za ich pomocą. Z kolei żywotność, czyli działanie bez konieczności wymiany zastosowanych w tego typu lampach solarnych diod LED, określane jest nawet na 15 lat. 

Do wyróżników profesjonalnych lamp solarnych LED zaliczyć można także to, że wyposażone są one w funkcje pozwalające na programowanie różnych trybów ich pracy. Oznacza to więc, że mogą one zostać zaprogramowane tak, aby zapewniały najjaśniejsze oświetlenie w okresach wzmożonego ruchu na ulicach, a w godzinach, kiedy są one rzadziej uczęszczane, oświetlały je z mniejszą intensywnością. Funkcja ta pozytywnie wpływa na ilość energii jaką zużywają one nocą. 

Dodatkowo dzięki temu, że profesjonalne lampy solarne LED, które znaleźć można w ofercie naszego sklepu, wyposażone są również w czujniki zmierzchu, włączają się automatycznie od razu po zachodzie słońca. Funkcja ta pozwala przede wszystkim ograniczyć zużycie energii elektrycznej skumulowanej w akumulatorach tych opraw, a także daje gwarancję, że ulice będą oświetlane za ich pomocą zawsze o właściwej porze. 

Jakie są zalety zastosowania w miastach ulicznych lamp solarnych LED?

Skuteczniejsze i wydajniejsze oświetlenie ulic za pomocą ulicznych lamp solarnych LED to nie jedyne zalety, które przemawiają na ich korzyść, jeśli chodzi o zastosowanie tego rozwiązania w miastach. Tego typu oprawy oświetleniowe dodatkowo są także oszczędnym i ekologicznym źródłem światła. Zasilane są one bowiem niemal zawsze w pełni wyłącznie za pomocą światła słonecznego, które za pomocą paneli słonecznych zmieniane jest w energię elektryczną skumulowaną w akumulatorach. Dodatkowo dzięki temu mogą być montowane nawet w obszarach pozbawionych dostępu do sieci energetycznych. Natomiast ich użytkowanie przynosi realne oszczędności oraz przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla powstającego podczas produkcji prądu w elektrowniach. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ulicznych lamp solarnych LED, wśród których znaleźć można modele przystosowane do oświetlania różnorodnych obszarów miejskich. Szeroki wybór modeli pod względem ich mocy LED oraz innych parametrów z pewnością pozwoli dopasować je natomiast do każdych potrzeb. W razie jakichkolwiek pytań związanych z doborem lub zakupem lamp solarnych LED nasi specjaliści służą natomiast zawsze pomocą. Wystarczy się z nami skontaktować za pomocą adresu email lub numeru telefonu dostępnego w zakładce kontakt.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl