Promocje
Lampa solarna Jupiter 6000 lumenów
Lampa solarna Jupiter 6000 lumenów

4 257,00 zł

Cena regularna: 4 357,00 zł

3 460,98 zł

Cena regularna: 3 542,28 zł

szt.
Lampa solarna Visage 3000 lumenów
Lampa solarna Visage 3000 lumenów

1 599,00 zł

Cena regularna: 1 699,00 zł

1 300,00 zł

Cena regularna: 1 381,30 zł

szt.
Lampa solarna Saturn 2000 lumenów
Lampa solarna Saturn 2000 lumenów

1 699,00 zł

Cena regularna: 1 799,00 zł

1 381,30 zł

Cena regularna: 1 462,60 zł

szt.
Lampa solarna Venus 2480
Lampa solarna Venus 2480

820,00 zł

Cena regularna: 870,00 zł

666,67 zł

Cena regularna: 707,32 zł

szt.
Lampa solarna Splix 5000 lumenów
Lampa solarna Splix 5000 lumenów

2 700,00 zł

Cena regularna: 2 800,00 zł

2 195,12 zł

Cena regularna: 2 276,42 zł

szt.
6 powodów, dla których powinieneś zainwestować w lampy solarne LED 0
6 powodów, dla których powinieneś zainwestować w lampy solarne LED

6 powodów, dla których warto zainwestować w lampy solarne LED

Oświetlenie solarne LED nie bez powodu zyskuje w ostatnich latach na coraz większej popularności. Jest ono bowiem przede wszystkim w pełni przyjazne środowisku, niedrogie, jeśli weźmiemy pod uwagę nie tylko cenę jego zakupu, ale i użytkowania oraz efektowne i proste w montażu. Dodatkowo istnieje jeszcze co najmniej 6 powodów, dla których warto zainteresować się lampami solarnymi LED i zdecydować się na ich montaż. A każdy z nich omawiamy szczegółowo w tym wpisie. 

Powód pierwszy — pełna swoboda miejsca montażu

Pierwszą z zalet lamp solarnych LED przemawiających za ich zakupem jest pełna swoboda miejsca ich montażu. W odróżnieniu od klasycznego oświetlenia nie wymagają one bowiem podłączenia do sieci energetycznej, a co za tym idzie doprowadzenia do nich przewodów zasilających. Dzięki temu ich użytkownicy samodzielnie decydują o tym, gdzie dana lampa solarna LED stanie na posesji.

Ponadto, jeśli okaże się, że zaistniała potrzeba przeniesienia lampy w inne miejsce, można tego dokonać bez najmniejszego problemu. Zarówno w przypadku niewielkich ogrodowych lamp solarnych LED, jak i tych umieszczanych na słupie. 

Powód drugi — bazowanie na odnawialnych źródłach energii

Każdego roku docierają do nas informacje o nieuchronnie zbliżającym się globalnym blackoucie, który pozbawi nas dostępu do elektryczności. Posiadacze lamp solarnych LED nie muszą się jednak nim martwić. Oświetlenie to bazuje bowiem na w pełni odnawialnym źródle energii, jakim są promienie słoneczne, których nigdy nie zabraknie. Dzięki temu można mieć więc pewność, że zawsze nawet w przypadku przerw w dostawach energii elektrycznej lampy solarne LED będą skutecznie oświetlać dany obszar. 

Powód trzeci — ekonomiczność

Skoro wiadomo już, że lampy solarne LED bazują na odnawialnych źródłach energii, warto także podkreślić, że zapewnia to im nie tylko pracę nawet w przypadku przerw w dostawach prądu, ale także gwarantuje ich użytkownikom brak kosztów eksploatacyjnych. Za promienie słoneczne, zamieniane na prąd nie trzeba przecież płacić. 

Wiadomość ta jest niezwykle istotna w przypadku wprowadzonych od stycznia 2021 roku podwyżek cen energii elektrycznej, które zrodziły dylemat czy oświetlać posesje nocą i płacić jednocześnie o wiele wyższe rachunki za prąd, czy też zrezygnować z oświetlenia, a tym samym bezpieczeństwa. W przypadku lamp solarnych LED nie trzeba się natomiast nad tym zastanawiać. Skoro nie pobierają one energii elektrycznej z sieci, nie generują one tym samym kosztów. 

Powód czwarty — samoobsługowa praca

Lampy solarne LED to oświetlenie, które jest niemal samoobsługowe. Zamontowane w poprawny sposób tego typu lampy nie wymagają także ich konserwowania nawet przez 7 lat, do momentu, w którym konieczne będzie wymienienie w nich akumulatorów kumulujących energię elektryczną produkowaną ze słońca. 

W tym czasie lampy solarne LED działać będą jednak bez konieczności ingerowania w ich prace, załączając się automatycznie po zmroku, dostosowując poziom oświetlenia do ilości skumulowanej za dnia energii elektrycznej oraz wyłączając się za dnia. Wszystko to możliwe jest dzięki temu, iż na przykład nasze lampy solarne LED wyposażone są w:

  • inteligentny system ASO — dopasowujący moc oświetlenia do ilości energii w baterii, tak aby lampa mogła świecić przez całą noc,
  • czujniki zmierzchu i świtu załączające automatycznie lampę po zachodzie słońca i wyłączające ją po wschodzie. 

Dodatkowo niektóre z modeli lamp solarnych LED wyposażone są także w czujnik ruchu doskonale sprawdzający się w przypadku oświetlania posesji wokół domów, czy podjazdów garażowych. 

Powód piąty — bezpieczeństwo użytkowania

Sposób działania lamp solarnych LED bezapelacyjnie wpływa także na bezpieczeństwo ich użytkowania. Dzięki temu, że nie ma konieczności doprowadzania do nich zasilania elektrycznego, nie trzeba się także obawiać uszkodzeń instalacji. Z tego samego powodu ryzyko porażenia prądem dzieci, zwierząt czy dorosłych zminimalizowane jest do zera. Ponadto lampy solarne LED są także w pełni zabezpieczone przed przegrzaniem.

Powód szósty — zróżnicowana oferta modeli lamp solarnych LED 

Ostatnim z powodów, dla których warto zainteresować się lampami solarnymi LED, jest szeroki wybór ich modeli, które pozwalają na dopasowanie ich do niemal każdych potrzeb. W naszej ofercie znaleźć można bowiem: 

  • lampy solarne LED przeznaczone do oświetlenia boisk piłkarskich i stadionów, o odpowiedniej mocy oraz barwie światła,
  • uliczne lampy solarne LED sprawdzające się jako oświetlenie chodników, ścieżek oraz skwerów w miejscach publicznych, 
  • lampy ogrodowe solarne LED doskonale sprawdzające się w ogrodach i wokół prywatnych posesji w wariantach zarówno o niewielkiej wysokości, jak i montowanych na słupie, 
  • dekoracyjne lampy solarne LED pozwalające nie tylko oświetlić wybrany obszar, ale także zwiększyć jego walory estetyczne,
  • lampy solarne LED na tarasy i balkony tworzące na nich odpowiedni klimat do wypoczynku o każdej porze dnia i nocy. 

Dzięki temu każda z łatwością może znaleźć odpowiednią lampę solarną LED, której zastosowanie jak widać, niesie za sobą wiele korzyści zarówno pod względem użytkowym, jak i ekologicznym oraz ekonomicznym.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:88d21c037da6f6cc1fa9eaeb9a8275b0#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl