Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Gdzie wykorzystać lampy solarne LED?

Marka SolarLED produkuje profesjonalne lampy solarne, które znajdują wykorzystanie na terenach publicznych oraz prywatnych. Z powodzeniem zastępują tradycyjne lampy uliczne, a raz naładowane akumulatory mogą świecić przez wiele godzin. Samorządy chętnie instalują je przy drogach, ale także w parkach czy przy placach zabaw, gdzie stają się ekologicznym źródłem światła. Natomiast klienci prywatni oraz przedsiębiorcy wykorzystują je do oświetlania placów budowy, hal produkcyjnych, podjazdów czy nawet przydomowych ogródków. Spektrum zastosowań naszych lamp jest bardzo szerokie. Powszechne wykorzystanie w przemysłowych warunkach zapewnia, że zarówno ta technologia produkcji, jak i jakość wykonania naszych lamp spełnia kryteria najbardziej wymagających klientów i obiektów.

Oświetlenie solarne LED - zalety

Istotną zaletą, którą cechują się lampy solarne LED, jest ich duża energooszczędność. Pobór prądu jest nawet pięciokrotnie mniejszy niż w przypadku tradycyjnych żarówek. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj lampa solarna Naos RGB - reflektor zewnętrzny, który pełni jednocześnie funkcję dekoracyjną. Ponadto diody LED odznaczają się trwałością nieporównywalną do konwencjonalnych źródeł światła. Różnice w tym aspekcie są również ogromne, gdyż lampy solarne LED wytrzymują przeszło pięciokrotnie dłuższy czas eksploatacji. To wszystko razem sprawia, że inwestycja w lampy LED jest zdecydowanie opłacalna, zwłaszcza gdy rozpatruje się to w długiej perspektywie czasowej.

Ważną kwestią jest również mała podatność na uszkodzenia. Lampy LED są bardzo trwałe i mają zdecydowanie większą tolerancję na zmienność prądu roboczego. To w połączeniu z faktem, że nasze lampy są wersjami solarnymi, sprawia, że ryzyko ich uszkodzenia w czasie trwania eksploatacji jest znikome. Ponadto diody są mało wrażliwe na dużą ilość cykli włącz/wyłącz, co sprawia, że świetnie nadają się do oświetlania tarasów, podjazdów, czy instalacji, które są sterowane przez automatyczne czujniki ruchu. Bardzo dobrym przykładem może być tutaj lampa solarna Nunki, która po zmierzchu włącza się automatycznie. Analizując powyższe zalety, zakup lamp LED to nie tylko sam zakup, ale także inwestycja w optymalizację kosztów. Biorąc pod uwagę koszty oświetlenia użytkowego ponoszone przez przeciętne gospodarstwo domowe lub firmę, w skali roku mogą to być pokaźne kwoty.

Jak działają lampy solarne?

Działanie lamp solarnych z naszej oferty opiera się na zewnętrznych lub wbudowanych panelach słonecznych, które ładują wydajne akumulatory przez cały dzień. Baterie litowo-jonowe wykorzystywane w akumulatorach oraz efektywne panele w połączeniu z energooszczędnością diod LED pozwala na zasilanie lamp nawet przez kilka godzin po jednym cyklu ładowania. Ponadto dla zwiększenia wygody użytkowania i zapewnienia pełnej automatyzacji, lampy zazwyczaj mają wbudowane czujniki zmierzchu i emisji światła.

Czas ładowania lamp solarnych jest uzależniony od następujących czynników:
- obszaru geograficznego
- pory roku
- ilości dni słonecznych, pochmurnych i deszczowych
- czasu trwania nocy i dnia
- temperatury otoczenia
- opadów śniegu
- mocy oświetlenia
- pojemności akumulatora
- mocy panelu solarnego

W przypadku braku pełnego naładowania akumulatora w ciągu dnia w porze zimowej, Adaptacyjny System Oświetlenia ASO dokonuje zmniejszenia natężenia oświetlenia, tak aby zgromadzona w akumulatorze energia wystarczyła do oświetlenia w trakcie nocy trwającej 12 godzin.
Mniejsza intensywność świecenia jest spowodowana zmniejszeniem produkcja energii elektrycznej wynikającej z kilku bardzo pochmurnych dni następujących po sobie. W związku z brakiem możliwości produkcji energii elektrycznej lampy automatycznie przełączają się na  tryb Adaptacyjnego Systemu Oświetlenia – ASO.

Mniejsza intensywność oświetlenia z lamp solarnych w porze zimowej uzależniona jest zatem od pory roku, ilości dni słonecznych, pochmurnych deszczowych, czasu trwania nocy i dnia, temperatury otoczenia, opadów śniegu i jest zjawiskiem powszechnym oraz nie świadczy o niesprawnym urządzeniu.

Lampy solarne – jakie wybrać?

Jako producent lamp solarnych LED staramy się oferować zróżnicowaną gamę modeli dopasowanych do potrzeb każdego klienta. Uniwersalność technologii LED oraz popularność lamp solarnych sprawia, że jesteśmy w stanie dostarczyć warianty dedykowane do niemal każdego rodzaju zastosowania.

Są to między innymi:

  • reflektory zewnętrzne - różnorodne modele o zróżnicowanej mocy,
  • kinkiety zewnętrzne solarne - doskonała alternatywa dla tradycyjnych opcji,
  • lampy dekoracyjne - idealne do ogrodu lub przed posesję, bardzo praktyczne i reprezentacyjne, czego dowodem jest chociażby model lampa solarna Tiaki, którą charakteryzuje między innymi ciągłe świecenie od 6-7 dni nawet przy dużym zachmurzeniu.

W przestrzeni publicznej często widuje się również dostępne u nas uliczne lampy solarne. Są one dość charakterystyczne, gdyż nad lampami lub słupami montuje się widoczne panele solarne. Samo oświetlenie solarne led charakteryzuje się dużą jasnością światła i dobrą widocznością. Podobne instalacje często spotyka się nad znakami, wysepkami drogowymi, czy przejściami.

Lampy solarne na miarę potrzeb - szeroka dla wymagających

W ostatnich latach popularne stały się także lampy solarne led ogrodowe, które pozwalają na łatwe stworzenie infrastruktury oświetleniowej w swoim ogrodzie bez konieczności rozciągania kabli i kłopotliwego robienia wykopów. Ta kategoria lamp jest bardzo popularna w naszym sklepie i cieszy się dobrymi opiniami zadowolonych klientów. Lampy w wersji ogrodowej produkujemy w przeróżnych wersjach pod względem wyglądu i wielkości, przez co można łatwo dobrać model pasujący do danego otoczenia. Fakt, że lampy są autonomiczne i nie wymagają zasilania, jest w przypadku tego rodzaju lamp niezwykle wygodny.

Chcąc zapewnić naszym klientom produkty spełniające ich wygórowane potrzeby, w ofercie mamy także lampy dekoracyjne, które wyróżniają się niebanalnym i wyjątkowo estetycznym wyglądem mogącym samemu w sobie stanowić ozdobę ogrodu lub wnętrza. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem podzielonym na wygodne podkategorie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl