Nowoczesne lampy solarne LED dopasowane do wielu zastosowań

Lampy solarne LED to nowoczesne rozwiązanie oświetleniowe, które coraz częściej zastępuje klasyczne modele zasilane za pomocą energii elektrycznej. Ich działanie opiera się na panelach fotowoltaicznych, które w zależności od modelu mogą być zintegrowane z lampą lub niezależne od nich. Odpowiedzialne są one w lampach solarnych LED za produkcję energii elektrycznej z odnawialnych źródeł w postaci promieni słonecznych, która następnie jest kumulowana we wbudowanych akumulatorach. Dzięki temu oświetlenie solarne LED, nie wymaga zasilania z sieci energetycznej i jest w pełni ekologiczne. Ze względu na swoją budowę i sposób działania lampy solarne LED określane są również niekiedy jako lampy fotowoltaiczne lub lampy słoneczne. Dzielą się one na wiele różnorodnych rodzajów, pozwalających dopasować je do różnych zastosowań. W naszej ofercie znaleźć można więc na przykład ogrodowe, uliczne, a także parkowe lampy solarne LED między innymi o różnej mocy oświetleniowej, a także pojemności zastosowanych w nich akumulatorów. 

Lampy solarne do różnych zastosowań

Wysokiej jakości lampy solarne LED, które oferujemy to produkty, które stworzone są z myślą o różnych zastosowaniach. Z uwagi na różnorodne potrzeby klientów oraz miejsca, w których chce się zamontować alternatywne źródło światła, oferujemy rozwiązanie, które nie wymaga podpinania się do sieci elektrycznej. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, oferując tak szeroki asortyment, aby mógł spełnić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Dlatego w naszym sklepie możecie Państwo znaleźć efektowne i bardzo efektywne oświetlenie solarne LED do różnych zastosowań. Oferowanym przez nas lampom niestraszne są nawet niekorzystne warunki atmosferyczne – są w stanie oddawać światło nawet w przypadku deszczowej pogody.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zalety lamp solarnych LED

Lampy solarne LED to rozwiązanie oświetleniowe, które z roku na rok zyskuje na coraz większej popularności ze względu na swoje liczne zalety. Tego typu lampy przede wszystkim mogą być montowane w niemal dowolnym miejscu, w którym będą odpowiednio wyeksponowane na niezbędne do ich działania promienie słoneczne. W związku z tym rozwiązują one problem z brakiem oświetlenia przestrzeni pozbawionych dostępu do sieci energetycznej. Oprócz tego nie generują niemal żadnych kosztów eksploatacyjnych, gdyż zasilane są odnawialną, darmową energią słoneczną. Wśród innych zalet lamp solarnych LED wyróżnia się również:

  • wysoką skuteczność oświetleniową o mocy nawet 42 W i strumieniu świetlnym 8000 lumenów jak w przypadku modelu Jupiter 8000,
  • samoobsługowość, zapewnioną poprzez wbudowane czujniki zmierzchu, a niekiedy również ruchu,
  • nowoczesny design, 
  • długoletnie, bezawaryjne działanie. 

Więcej na temat zalet lamp solarnych LED przeczytasz również w naszym artykule na blogu: 6 powodów, dla których powinieneś zainwestować w lampy solarne LED.

Gdzie można zamontować lampy solarne LED?

Współcześnie lampy solarne LED mogą być montowane niemal wszędzie. Wśród najpopularniejszych miejsc, w których są one stosowane, wyróżnia się jednak ulice, parki, place zabaw, obiekty sportowe oraz ogrody. Dlatego też dostępne w naszym sklepie modele lamp fotowoltaicznych podzieliliśmy na pięć różnych kategorii pod względem ich przeznaczenia. 

Uliczne lampy solarne LED

Uliczne lampy solarne LED to modele przeznaczone do oświetlania, jak sama nazwa ich wskazuje ulic, przejść dla pieszych oraz wszelkiego rodzaju ciągów komunikacyjnych. Cechują się one wysoką skutecznością oświetleniową oraz spełniają wytyczne dla lamp ulicznych LED związane z:

  • rozsyłem światła, który powinien być symetryczny lub asymetryczny w przypadku oświetlenia ulicznego, 
  • wydajnością oświetleniową wyrażoną w lumenach na 1 wat, 
  • barwą światła,
  • mocą diody LED.

Dodatkowo dostępne w naszej ofercie uliczne lampy solarne LED to modele wyposażone w adaptacyjny system oświetleniowy, który zapewnia skuteczne oświetlenie ulic za pomocą tych lamp przez całą noc, nawet w przypadku, kiedy ich akumulator nie zdążył się naładować w pełni w ciągu dnia. Z kolei ich design pozwala je z łatwością dopasować do stylistyki krajobrazu miejskiego, dzięki temu idealnie się one w niego wpisują, nie zaburzając go. 

Parkowe lampy solarne LED

Parkowe lampy solarne LED są oświetleniem, które łączy w sobie dwie cechy. Pierwsza z nich związana jest z parametrami użytkowymi tego typu lamp fotowoltaicznych LED, które muszą być przystosowane do zastosowania w parkach, alejach, skwerach czy na terenach starych miast.  Dzięki temu zapewniają one skuteczne, jednak budujące klimat oświetlenie i gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo poruszania się nocą po danym terenie. Druga cecha odnosi się natomiast do ich stylistyki. Dlatego też parkowe lampy LED dostępne w naszym sklepie to nie tylko nowoczesne propozycje, ale także modele stylizowane na klasyczne lampy parkowe, które idealnie komponują się z zielenią w miejscach ich montażu oraz nie zaburzają estetyki krajobrazu. Z tego względu w większości są one również lampami solarnymi wyposażonymi we wbudowany panel solarny. Wyjątkiem w tym przypadku są jedynie modele z serii Splix

Lampy solarne LED na place zabaw

Wśród wielu zastosowań lamp solarnych LED wyróżnić można również place zabaw, których oświetlenie w godzinach wieczornych i nocnych znacznie wpływa na zminimalizowanie aktów wandalizmu dochodzących na ich terenie. Lampy solarne LED na place zabaw gwarantują wobec tego oświetlenie dużej części powierzchni oraz bezpieczeństwo ich użytkowania, które jest priorytetem w miejscach, w których na co dzień przebywają najmłodsi. Dodatkowo dzięki temu, że nie wymagają one przyłączenia do sieci energetycznej, są one najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, które podczas ich użytkowania na placach zabaw nie muszą martwić się wyższymi rachunkami za prąd refakturowanymi na mieszkańców. Lampy solarne LED na place zabaw idealnie sprawdzają się również na terenach placówek edukacyjnych, takich jak szkoły czy przedszkola.

Lampy solarne LED do obiektów sportowych

W ostatnich latach w Polsce powstało wiele obiektów sportowych zlokalizowanych na zewnątrz. Ich skuteczne oświetlenie generuje jednak ogromne koszty w skali roku. Dlatego też idealnym, alternatywnym dla klasycznych lamp rozwiązaniem są dostępne w naszej ofercie lampy solarne LED do obiektów sportowych, które są w stanie równie skutecznie je oświetlać wieczorową porą oraz nocą, umożliwiając tym samym korzystanie z nich o każdej porze dnia i zmniejszając ilość dochodzących na nich aktów wandalizmu. Dodatkowo dzięki temu, że bazują one na energii słonecznej, nie generują żadnych kosztów związanych z ich eksploatacją. To wszystko to jednak niejedyne zalety, jakimi cechują się lampy solarne LED do oświetlania obiektów sportowych, są one bowiem zaprojektowane i wykonane tak, aby gwarantować odpowiednią moc i skuteczność oświetlenia, bezpieczeństwo użytkowania oraz jednocześnie są w pełni odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także wywołane oddziaływaniem na nie czynników atmosferycznych. 

Ogrodowe lampy solarne LED

Ostatnim z rodzajów lamp solarnych LED dostępnych w naszym sklepie, jeśli chodzi o ich podział ze względu na zastosowanie, są ogrodowe lampy solarne LED. Modele te nie są jednak solarnymi oprawami oświetleniowymi, które większość z nas kojarzy z ogrodów. Wyróżniają się one bowiem o wiele lepszą skutecznością oświetleniową i dostępne są w wariantach przeznaczonych do montażu zarówno na słupie, jak i budynkach oraz w ziemi. Pozwalają więc za ich pomocą zaprojektować funkcjonalne i podkreślające aranżacje ogrodowe oświetlenie posesji, przy jednoczesnej pełnej dowolności ich umiejscowienia. Idealnie sprawdzają się one nie tylko w prywatnych ogrodach, ale także na terenach publicznych czy okalających punktu usługowe takie jak hotele, pensjonaty oraz restauracje. 

 

Lampy solarne do różnych zastosowań - szeroki asortyment dla wymagających

Oferta, którą przygotowaliśmy, obejmuje między innymi solarne lampy do przestrzeni publicznej LED, które doskonale sprawdzą się zarówno wewnątrz, na przykład w budynkach użyteczności publicznej takich jak urzędy, czy na zewnątrz. Dostępny jest również bogaty asortyment, jeśli chodzi o lampy solarne do hoteli i restauracji, obiektów przemysłowych, galerii handlowych czy domów i ogrodów. Bardzo dobrym przykładem jest chociażby lampa solarna Polaris 2000, która spełni potrzeby każdego hotelu, restauracji, parku lub posesji prywatnych, jak również lampa solarna Adara 1500 ciesząca się podobną popularnością. Wszystkie lampy charakteryzują się bardzo niskim stopniem trudności, jeśli chodzi o montaż. Mówiąc wprost –korzystanie z nich każdemu przyjdzie z łatwością. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl