Solarne systemy niezależnego zasilania off grid LED

Systemy off-grid to zestawy urządzeń, które umożliwiają autonomiczne działanie gospodarstw domowych bez potrzeby pobierania energii elektrycznej z sieci energetycznej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokosprawnych paneli fotowoltaicznych oraz wydajnych akumulatorów połączonych ze sobą inteligentnym kontrolerem, który dba o bezpieczeństwo i ciągłość dostaw energii. Systemy niezależnego zasilania off-grid współpracują ze standardowymi urządzeniami, takimi jak oświetlenie ogrodowe, lampy uliczne, czy reflektory na obiektach przemysłowych. Dzięki zastosowaniu takich systemów uzyskuje się pełną niezależność całej instalacji, która będzie działać nawet podczas dni, w których całkowicie traci się możliwość efektywnego pozyskiwania energii.

Cały zestaw, na który składają się solarne systemy off-grid LED to:

  • panele fotowoltaiczne,
  • transformator,
  • przetwornica,
  • bateria,
  • automatyczny przełącznik,
  • zestaw montażowy,
  • przewody i złącza.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Systemy niezależnego zasilania LED pozwalają na zasilenie oświetlenia w ogrodzie lub na obiekcie przemysłowym. Wszystko zależy od wielkości akumulatorów oraz ilości paneli fotowoltaicznych. W naszej ofercie są różne warianty. Najmniejszy z nich ma moc 1kw i świetnie nada się do domowych instalacji lub domków letniskowych, a największy ma aż 3kW i może być z powodzeniem wykorzystywany nawet w stosunkowo dużych instalacjach komercyjnych.

Systemy off-grid solarne – czy są niezbędne?

Nie ma konieczności stosowania systemów off-grid przy instalacjach złożonych z lamp solarnych lub nawet zwykłych lamp zasilanych z sieci, jednak tylko w ten sposób można uzyskać pełną niezależność energetyczną. Wbudowane w niezależnych lampach akumulatory mają mniejsza pojemność niż specjalnie dostosowane do akumulowania energii systemy niezależnego zasilania off-grid. Opłacalność montażu takiego systemu jest zależna od charakterystyki użytkowania obiektu, jednak w naszej ofercie są systemy o różnej mocy, więc montaż przynajmniej niewielkiego systemu off-grid na pewno będzie opłacalny.

Automatyzacja solarnych systemów off-grid

Po prawidłowym zamontowaniu kompleksowych zestawów tego typu, nie ma konieczności bieżącego zmieniania ustawień lub kontrolowania działania całej instalacji. Są one właściwie bezobsługowe i wymagają jedynie jednorazowego prawidłowego ustawienia. Następnie instalacja działa automatycznie i sama przełącza się pomiędzy zasilaniem z akumulatorów lub sieci. Napięcie wyjściowe jest kompatybilne z polskimi normami elektrycznymi i wynosi 220 V. Szybkość ładowania akumulatorów zależy od ilości wykorzystanych paneli oraz ich ilości. Zaopatrując się w system, zawsze można go rozbudować o kolejne panele lub wymienić jednostkę centralną na taką, która wyposażona jest w bardziej pojemny akumulator. Wszystko zależy od potrzeb obiektu, jednak zaprezentowane przez nas zestawy, takie jak system niezależnego zasilania off-grid 1kW i system niezależnego zasilania off-grid 3kW są odpowiednio dopasowane do konkretnych wymagań i w większości przypadków będą idealnie wpisywać się w zapotrzebowanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl